Truskawkowa skóra zniknie bez lasera. Sięgnij po kosmetyk dla mężczyzn. "Wystarczył tydzień"

Truskawkowa skóra na nogach nie musi już więcej pojawiać się na twoim ciele. Wystarczy wdrożyć odpowiednią pielęgnację i zastosować produkt z jednym cennym składnikiem. Posmaruj nogi produktem dla mężczyzn, a szybko zobaczysz różnicę.

Odpowiednia pielęgnacja pozwala pozbyć się wielu problemów skórnych. Jeśli chcesz, by truskawkowa skóra zniknęła z twoich nóg, zastosuj się do kilku wskazówek, a w mig zobaczysz różnice. Największy efekt czeka na ciebie po zastosowaniu produktu z jednym składnikiem, który szybko sobie poradzi. Co warto wykorzystać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Brie Larson zaprezentowała trening na silne i smukłe nogi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Truskawkowa skóra będzie wspomnieniem. Wystarczy systematycznie robić dwie rzeczy

TikTokerka z profilu @savinachow podzieliła się swoimi sposobami na to, by cieszyć się gładkimi nogami po goleniu. Dzięki nim zapomnisz o truskawkowej skórze, a większość niezbędnych produktów prawdopodobnie masz już w domu. Od czego należy zacząć? Przede wszystkim na początku należy dokładnie usunąć martwy naskórek za pomocą peelingu. Możesz skorzystać z gotowego produktu, szczotki do szczotkowania ciała lub domowego sposobu. Wystarczy zmieszać oliwę oliwek z fusami po parzeniu kawy, a w mig przygotujesz skuteczny peeling. Stosuj go maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Kolejny punkt to usuwanie owłosienia. Unikniesz powstawania truskawkowej skóry, jeśli dobrze się do tego przygotujesz. Poza peelingiem warto zadbać o odpowiedni poślizg, jeśli stosujemy maszynkę. Warto sięgnąć wtedy po krem do golenia wysokiej jakości lub odżywkę do włosów, która dodatkowo zmiękczy włoski. Pamiętaj, by w przypadku truskawkowej skóry golić nogi z włosem, korzystając z ostrej maszynki. Możesz też zdecydować się na usuwanie owłosienia pastą cukrową lub woskiem. Nie zapomnij także o nawilżeniu. Po każdym prysznicu dokładnie nawilżaj skórę odżywczym balsamem do ciała. Jeśli chcesz wzmocnić jego pielęgnacyjne działanie, dodaj do porcji produktu kilka kropli oliwy z oliwek i zaaplikuj na ciało.

Jak pielęgnować nogi po goleniu? Truskawkowa skóra szybko zniknie, gdy postawisz na jeden składnik

Okazuje się jednak, że peeling i odpowiednia technika usuwania włosków to nie wszystko. Truskawkowa skóra potrzebuje specjalnego traktowania, a te będzie zapewnione dzięki wykorzystaniu jednego cennego składnika. Mowa o kwasie glikolowym, który można znaleźć w składzie wielu kosmetyków. Działa na rogowacenie okołomieszkowe, co pozwala zminimalizować ryzyko powstawania truskawkowej skóry. Kwas glikolowy znajdziesz w produktach typu tonik czy serum, które warto nakładać wieczorem na skórę raz w tygodniu przed aplikacją balsamu. 

W komentarzach pod filmikiem na profilu @savinachow pojawiła się opinia internautki, która podpowiada ciekawy trik. Zaznacza, że warto wykorzystać balsam po goleniu dla mężczyzn. Wspomina, że w składzie takiego produktu można znaleźć właściwości pomagające w walce z truskawkową skórą takie jak kwas salicylowy, mlekowy lub glikolowy. Jeśli więc borykasz się z takim problemem, możesz sięgnąć po kosmetyk swojego mężczyzny, by mieć gładką i miękką skórę.

U mnie minęło z wiekiem.
Po prostu użyj męskiego balsamu po goleniu jako kremu do ciała. Zawiera kwas salicylowy, kwas mlekowy lub kwas glikolowy. U mnie wystarczył tydzień.
O tak! Dzięki za wskazówki!
Więcej o: