Opuchnięta twarz po nocy? Szybko o niej zapomnisz. Problem rozwiążesz nie tylko ogórkiem

Opuchnięta twarz, którą często zauważamy w lustrze po przebudzeniu się to problem dotykający wiele kobiet. Na szczęście domowe triki szybko zmniejszą opuchliznę i sprawią, że skóra będzie się prezentowała nienagannie. Sprawdź, co należy zrobić.

Praktycznie każda z nas chciałaby budzić się wypoczęta, zrelaksowana i w pełni gotowa na przygody kolejnego dnia. Czasem jednak rzeczywistość szybko to weryfikuje i nie wszystko przebiega tak, jak to sobie zaplanowałyśmy. Jeśli co jakiś czas doświadczasz problemu opuchniętej twarzy, możesz go rozwiązać domowymi sposobami, bez potrzeby sięgania po drogie kosmetyki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Justyna Gradek o operacjach za granicą: Turcja jest pionierem jeśli chodzi o.

Dlaczego twarz po nocy jest opuchnięta? Istnieje wiele przyczyn

Na opuchliznę twarzy może wpływać wiele czynników. Jako najpopularniejsze wymienia się gromadzącą się w organizmie wodę, problemy hormonalne, alergie, infekcje, działanie niektórych leków, brak zbilansowanej diety, czy nadużywanie alkoholu. Jeśli problem pojawia się tylko w jednym miejscu na twarzy, może być przyczyną chorób jamy ustnej i zębów. W takim przypadku należy skonsultować problem ze stomatologiem.

Schudła 17 kg w krokach Metamorfoza Oliwii ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Schudła 17 kg

Opuchnięta twarz. Wypróbuj te metody, a problem ustąpi

W trosce o organizm warto przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia. Okazuje się, że pomocne w zniwelowaniu problemu mogą być też domowe metody, na które nie wydasz wielu pieniędzy. Co należy zrobić?

Podpaska na śmietniku Przyklej pod pokrywą kosza w toalecie. Wystarczy jedna podpaska

  1. Nakładaj na twarz plastry ogórka lub ziemniaka — Warzywa pomogą zwalczyć problem. Wystarczy zrelaksować się przez kilkanaście minut z okładem na twarzy, a po wszystkim przemyć skórę chłodną wodą.
  2. Przygotuj kompres z pokrzywy lub rumianku — Wystarczy zaparzyć saszetki, a gdy ostygną nałożyć je na opuchniętą twarz. Możesz też moczyć płatki kosmetyczne w chłodnej herbacie i nakładać na skórę.

Na TikToku @natural.facelifting zaproponowano jeszcze inną metodę na zwalczenie opuchlizny na twarzy. Jeśli czujesz się opuchnięta, możesz intensywnie opukiwać twarz i głowę. Warto masować je codziennie, każdorazowo przez 3-5 minut. Pamiętaj, że jeśli problem opuchniętej twarzy często cię dotyka, warto udać się na wizytę u lekarza. Specjalista zbada przyczynę problemu i zaproponuje odpowiednią dla organizmu kurację. Zwróć też uwagę, że domowe sposoby nie są w stanie rozwiązać każdego problemu.

Więcej o: