Jak zrobić kreskę? Przyłóż do powieki i zamaluj cieniem. Wyjdzie idealnie równa

Stworzenie idealnej kreski na powiece wymaga nie lada wprawy. Jak jednak ułatwić sobie zadanie, gdy chcemy urozmaicić swój makijaż? Okazuje się, że wystarczy wykorzystać jedną rzecz z łazienki, by szybko rozwiązać problem. Jak zrobić kreskę z jej pomocą? Podpowiadamy.

Jeśli chcesz zachwycać pięknym makijażem, malowanie kresek nie zawsze dobrze ci wychodzi, zastosuj pewien trik, który znacznie ułatwi zadanie. Z jego pomocą w kilka chwil stworzysz idealnie równe kreski eyelinerem, cieniem lub kredką do oczu. Sposoby te sprawdzą się także na różnych rodzajach powiek, nawet na tych z opadającym kącikiem. Co należy zrobić, by cieszyć się piękną i równą kreską? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wystarczy jedna rzecz, by zrobić idealną kreskę eyelinerem. Możesz mieć ją w łazience

Na profilu @yagmurkubraa na TikToku jedna z użytkowniczek zamieściła wideo z pewnym trikiem. Pokazuje na nim, jak szybko i łatwo wykonać kreskę na powiece, korzystając z jednej nietypowej pomocy. W tym celu wykorzystuje wsuwkę do włosów, którą przykłada w zewnętrznym kąciku oka. Przestrzeń wewnątrz wsuwki wypełnia eyelinerem, a następnie domalowuje resztę makijażu i idealna kreska gotowa.

Makijażowy trik z profilu @yagmurkubraa spotkał się z ciepłym odzewem ze strony użytkowniczek TikToka, które chętnie komentują materiał. Dziękują autorce triku za podzielenie się nim w mediach społecznościowych i zaznaczają, że wypróbują go przy najbliższej okazji. 

W końcu będę mogła zrobić kreskę!
Świetny pomysł. Spróbuję.
Fajny pomysł piękna kobieto, dziękuję!
Jeśli wam nie wychodzi, próbujcie dalej. W końcu się uda i będzie pięknie.

Jak zrobić kreskę na powiece za pomocą cienia? Nie musisz mieć nawet pędzelka

Nie masz w swoich kosmetycznych akcesoriach żadnego pędzla do kresek? A może szukasz najprostszego rozwiązania na stworzenie ich za pomocą cienia lub kredki do powiek? Istnieją dwa genialne triki, które znacznie ci to ułatwią. Przy pierwszym z nich wykorzystaj kredkę. Wystarczy zrobić nią kropkę na boku opuszka palca wskazującego, a następnie umieścić go przy powiece. W kąciku między górną a dolną powieką. Teraz wystarczy pociągnąć palec w kierunku skroni i kreska gotowa. Możesz poprawić ją kredką, by była wyraźna, lecz jeśli masz opadającą powiekę, roztarta kreska lepiej się sprawdzi. 

Zależy ci na precyzyjnym i wyrazistym efekcie? Skorzystaj z taśmy klejącej. Jeden pasek przyklej, kierując go od dołu zewnętrznego kącika ku skroniom. Drugą część taśmy przyklej na górze powieki tak, by łączyła się z poprzednim kawałkiem w zewnętrznym kąciku, a z drugiej strony dotykała linii rzęs. Teraz wypełnij powstały trójkąt cieniem lub kredką, a do tego możesz użyć nawet palca. Gdy wszystko będzie gotowe, odklej taśmę i ciesz się idealną, precyzyjną kreską.

Więcej o: