Laminacja brwi w domu? Wymieszaj z wodą i nałóż na włoski. Efekt jak po wyjściu z salonu

Gęste i perfekcyjnie ułożone brwi stały się jednym z najgorętszych trendów, a wiele kobiet marzy, aby uzyskać taki efekt i cieszyć się nim jak najdłużej. Laminacja brwi w domu z pomocą produktu z szafki kuchennej może przynieść porównywalne efekty, do zabiegu wykonywanego w salonie.

Marzeniem wielu dziewcząt i kobiet jest zawsze wyglądać nienagannie. Pięknie zadbane brwi pozwalają poczuć się o wiele pewniej i nadać twarzy zupełnie innego wyglądu. Często wykonanie makijażu zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o brwi, ponieważ często mogą sklejać się po bokach i mieć nieregularny kształt. Od niedawna w wielu salonach kosmetycznych pojawiła się usługa laminowania, która cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet. Istotą zabiegu, jest nałożenie na brwi specjalnej kompozycji, dzięki której włosy stają się zdrowsze, a jednocześnie mają prawidłowy kształt. Okazuje się, że podobny efekt możesz uzyskać z pomocą produktu, z szafki kuchennej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Laminacja brwi w domu za grosze. Potrzebujesz tylko jednego produktu

Aby mieć pięknie ułożone włoski nad okiem, laminacja brwi to zabieg idealny dla ciebie. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych zabiegów ich stylizacji, a także pozwala na zmianę ułożenia włosków w brwiach. Sprawdzi się najlepiej w przypadku kobiet, które mają niesforne lub nieregularnie rosnące włoski. Aby wykonać go w domu, potrzebujesz: żelatyny, oliwy z oliwek, ciepłej wody oraz folii spożywczej.

  1. 15 g żelatyny rozcieńcz w 50 g ciepłej wody. Podgrzewaj całość i wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.
  2. Zdejmij z kuchenki i odczekaj, aż mieszanka ostygnie. Dodaj kilka kropel oliwy z oliwek (alternatywnie odżywkę do włosów).
  3. Oczyść brwi z resztek makijażu i zanieczyszczeń, a następnie wyczesz je szczoteczką.
  4. Nałóż mieszankę na szczoteczkę lub pędzelek i pokryj nią równomiernie brwi. Jednocześnie nadaj włoskom odpowiedni kształt.
  5. Przykryj brwi folią spożywczą i odczekaj 60 minut. Po tym czasie delikatnie zmyj substancję z brwi i rozczesz ponownie włoski.

Warto zrobić próbę uczuleniową przed zastosowaniem żelatyny na brwi.

Laminacja brwi żelatyną to tani sposób na piękny wygląd. Jak pielęgnować po zabiegu?

Jeśli zależy ci, aby zabieg laminacji w domu był długotrwały i skuteczny, nie namaczaj brwi przez 12 godzin od laminacji. Pamiętaj również o pielęgnacji okolic łuku brwiowego, który może być narażony na wysuszenie. W tym celu warto co kilka dni smarować brwi odrobiną oliwy z oliwek. Co ciekawe, średni koszt wykonania takiej usługi w salonie kosmetycznym to od 140 do 200 zł, a w przypadku laminacji w domu potrzebujesz jedynie łatwo dostępnej żelatyny za ok. 4 zł.

Więcej o: