Kosztuje grosze, a działa niczym depilator laserowy. Włoski znikną błyskawicznie i na długo

Praktycznie każda z nas wie, czy jest depilator laserowy. Metoda usuwania włosków laserem, choć cieszy się sporą popularnością, bywa droga. Na szczęście możesz postawić na inne, tańsze rozwiązania. Okazuje się, że pomoże przygotowana w domu pasta cukrowa do depilacji. Jak ją zrobić?

Zbliża się sezon wakacyjny, w którym wiele kobiet stawia na regularną depilację. Niektóre z nas udają się w tym celu na laserowe usuwanie włosków, inne korzystają z preparatów i maszynek dostępnych w sklepach, a jeszcze inne... przygotowują własny produkt do depilacji. Okazuje się, że działanie nie jest trudne i pozwala pozbyć się włosków na długo. Co należy zrobić? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Działa jak depilator laserowy. Odpowiednią mieszankę zrobisz w domu sama

Z depilacji na co dzień korzysta wiele kobiet. Niektórzy uważają, że gładkie ciało bez owłosienia prezentuje się atrakcyjnie. Na szczęście do osiągnięcia tego efektu nie trzeba wydawać kroci na zabieg w salonie kosmetycznym, po odpowiedni produkt możesz przygotować w domu sama. Do przygotowania pasty cukrowej do depilacji potrzebujesz 2 szklanek cukru, 1/4 szklanki wody i 1/4 soku z cytryny.

Marta Chodorowska Marta Chodorowska z "Rancza" w bikini. "Skąpo, ale widok bóstwa"

  1. Wlej do garnka wodę i ją zagotuj.
  2. Dodaj do wody cukier i sok z cytryny.
  3. Zmniejsz ogień i mieszaj produkt aż do rozpuszczenia się cukru. Uważaj, by nie doszło do przypalenia masy.
  4. Gotuj pastę przez około 30 minut na niewielkim ogniu i od czasu do czasu mieszaj.
  5. Gdy zauważysz bąbelki i bursztynowy kolor, zdejmij produkt z ognia i przelej do innego pojemnika.

Mamy gwiazd Mamy polskich celebrytek. To one pomagały wejść im na szczyt

Jak depilować się pastą cukrową? Okazuje się, że to łatwe

Zanim rozpoczniesz domową depilację, oczyść skórę, by pozbyć się np. pozostałości kosmetyków. W przeciwnym razie zabieg może okazać się nieskuteczny. Upewnij się też, że przez około 1 tydzień przed depilacją nie wykonywałaś zabiegów złuszczania naskórka, czy nie korzystałaś z kremów z kwasami. Depiluj włosy, które mają co najmniej 5 mm długości, lecz nie więcej niż 10 mm. Po ostygnięciu masy cukrowej uformuj niewielką kulkę i przyłóż ją do miejsca, które chcesz wydepilować. Rozprowadź substancję "pod włos", a później zerwij energicznie w kierunku rośnięcia włosków. Pozostałości pasy usuń ciepłą wodą. 

Więcej o: