Jak zapuścić brwi? Nałóż ten produkt i zostaw na noc. Włoski będą rosły błyskawicznie

Jak zagęścić brwi i przyśpieszyć wzrost włosków? Ta kwestia zastanawia wiele osób. Pomocny może okazać się produkt, który prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Podopowiadamy krok po kroku, co należy zrobić.

Możemy spotkać się z opinią, że brwi ą dla naszej twarzy jak rama dla obrazu. Nie dziwi więc fakt, że różne sposoby ich pielęgnacji cieszą się ogromną popularnością. W drogeriach znajdziesz wiele kosmetyków, których zadaniem jest przyśpieszenie wzrostu włosków. Okazuje się jednak, że w tym celu możesz także wykorzystać produkty, które masz już w domu. 

Zobacz wideo Brwi na mydło krok po kroku

Jak zapuścić brwi? Prosty sposób

Jednym z nich jest cebula. Zawiera ona związki siarki stymulujące wzrost włosów. Warto więc włączyć ją do pielęgnacji brwi. Oto prosty przepis na domowy kosmetyk z cebulą w roli głównej. Przekrój cebulę na pół i wyciśnij z niej sok. Nanieś go na oczyszczone brwi. Starannie masuj je przez kilka minut. Dla uzyskania jak najlepszych efektów pozostaw sok na całą noc. 

Jak zagęścić brwi? Pomoże oliwa z oliwek i miód

Z pomocą przychodzą także oliwa z oliwek oraz miód. Jak przygotować ten kosmetyk? Wymieszaj niewielką ilość oliwy wraz z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej pół godziny, a następnie zmyj ją letnią wodą. Jeśli nie masz miodu, postaw na oliwę z oliwek solo. Podgrzej ją lekko, a następnie masuj nią brwi przez pięć minut. Maseczkę pozostaw na noc. 

Produkt z apteki na piękne brwi

Wspomniane maseczki są świetnym uzupełnieniem pielęgnacji brwi. Warto aplikować je 2-3 razy w tygodniu. Natomiast do codziennej pielęgnacji warto włączyć olej rycynowy. To tani apteczny produkt, którego cena nie przekracza zwykle 10 złotych. Nakładaj go codziennie na brwi po zmyciu makijażu. 

Takie domowe metody często okazują się bardzo skuteczne. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli korzystamy z nich, bardzo ważna jest regularność i cierpliwość. Efekty pojawiają się zazwyczaj po 3-4 tygodniach kuracji. 

Więcej o: