Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Zawiń i okręć dookoła głowy. Unikniesz efektu mopa

Zastanawiasz się, jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Te proste sztuczki mogą przyspieszyć proces schnięcia i pozostawić lśniące, niesplątane pasma. Dodatkowo ułatwisz sobie życie i unikniesz wielu błędów w pielęgnacji.

Suszenie włosów to długotrwały proces, a dla tych z nas, którzy mają grube, kręcone lub długie włosy, wymaga to nawet celowego zaplanowania go w ciągu dnia. Najprostszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem będzie użycie suszarki do włosów, aby przyspieszyć proces suszenia pasm, ale jeśli chcesz uniknąć uszkodzeń termicznych lub nie masz akurat przy sobie suszarki do włosów, z pomocą przychodzą alternatywne metody.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy suszenie szkodzi włosom? O tym często zapominamy używając suszarki do włosów

Wiele kobiet rezygnuje z suszarki na rzecz naturalnego suszenia. Dzieje się tak, gdyż winy za zniszczone pasma dopatrują się właśnie w jej użyciu. Często jednak to nie sprzęt, a jedynie proces suszenia jest szkodliwy dla naszych włosów. Powodem jest niewłaściwe użytkowanie i niestosowanie pewnych zasad. Przykładowo zapominamy o użyciu kosmetyków termoochronnych, czy też trzymamy zbyt blisko włosów wylot suszarki.

  • Stosuj tylko letni bądź nawet chłodny nawiew. Chłodne powietrze sprawi, że łuski się domkną, a włosy będą gładkie i błyszczące, a do tego zachowają odpowiedni poziom nawilżenia. 
  • Usuń nadmiar wody z pasm. Zanim rozpoczniesz stylizację włosów, dokładnie owiń je ręcznikiem na kilka minut.
  • Nie czesz, mokrych włosów. Są o wiele bardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dlatego szybko zaczną się łamać i rozdwajać.
  • Pamiętaj o tym, aby przed rozpoczęciem suszenia nanieść na włosy odpowiedni kosmetyk termoochronny.
  • Trzymaj suszarkę około 30 cm od powierzchni włosów. Susz zawsze w jednym kierunku.

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Sprytne sposoby, aby ułatwić sobie życie

Nasze włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia, gdy są mokre. Wiele osób nie chce więc traktować ich intensywnym ciepłem zaraz po wyjściu spod prysznica. Dzięki tym krótkim wskazówkom i sztuczkom nawet nie pomyślisz o ponownym sięgnięciu po suszarkę.

  • Użyj ręcznika z mikrofibry. Suszenie ręcznikiem to powszechnie stosowana metoda suszenia włosów. Ręcznik z mikrofibry jest delikatniejszą tkaniną niż bawełna, wchłonie znacznie więcej wody i spowoduje, znacznie mniejsze uszkodzenia. Rozdziel włosy i osusz je sekcjami, aż nie będą mokre. Pamiętaj, aby odcisnąć, nie pocierać pasma.
  • Użyj koszulki i stwórz z niej turban. Osoby posiadające kręcone pasma — ta technika jest dla was. Dzięki niej wysuszysz włosy bez tarcia, pozostawiając poskromione i niepuszące się loki. Zawiń pasma w materiał, od nasady aż po same końce, a następnie okręć tkaninę dookoła głowy, tworząc swego rodzaju turban. Pozostaw na maksymalnie kilka minut.
  • Wystarczy papierowy ręcznik lub chusteczka. Aby odsączyć włosy z nadmiaru wody za pomocą ręcznika papierowego lub chusteczki, najpierw najlepiej odsączyć je dłońmi. Rób to delikatnie, nie pocieraj ani nie gnieć włosów przesadnie, aby ich nie uszkodzić.
Więcej o: