Srebrne włosy spędzają ci sen z powiek? Weź z kuchni i wymieszaj z oliwą. Po siwiźnie nie będzie śladu

Prędzej czy później na głowie każdej z nas pojawią się siwe włosy. Niektóre kobiety są z tym w 100% pogodzone i nie zamierzają ich ukrywać. Wiele pań nie dopuszcza jednak do siebie myśli, że mogłyby być siwe. Z pomocą przychodzi wtedy jedna przyprawa z kuchni, a dokładniej cynamon.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Każda z nas pamięta moment, gdy zobaczyła na głowie pierwszy siwy włos. Wiele kobiet ogarnia wtedy panika, że białych włosków będzie coraz więcej. Szybko udają się więc do drogerii kosmetycznej po farbę, która skutecznie je ukryje. Taka koloryzacja na własną rękę może się jednak okazać szkodliwa dla naszych włosów. Lepiej sięgnąć po naturalną farbę, którą zrobisz samodzielnie w domu.

Zobacz wideo Lidia Popiel o krytyce siwych włosów: Jest to wręcz nieeleganckie

Domowy trik na siwe włosy. Użyj przyprawy z kuchni

Profesjonalne koloryzacje u fryzjera są dość kosztowne, dlatego wiele osób decyduje się na farbowanie włosów na własną rękę. Niestety wiąże się to z tym, że wraz z kolejnym położeniem farby na włosy będą one słabsze i coraz bardziej przesuszone. Żeby poprawić ich kondycję i nie narażać na kolejne zniszczenia, warto wypróbować naturalną farbę z cynamonu. Przyprawa świetnie pokryje siwe włosy i nada kosmykom blasku. W efekcie włosy będą miały brązowy kolor z rudymi refleksami. Jest kilka opcji na stworzenie mieszanki z użyciem cynamonu, więc na pewno masz któryś z tych produktów w swoim domu.

Jak zakryć siwe włosy? Mieszanka z naturalnych składników

Pierwszym sposobem na pokrycie siwych włosów jest mikstura z cynamonu i oliwy z oliwek. Wymieszaj ćwierć szklanki oliwy z 4 łyżkami cynamonu. Nałóż na włosy i trzymaj 2 godziny, najlepiej w foliowym czepku. Po tym czasie umyj pasma szamponem i wysusz. Drugim sposobem jest wymieszanie 3 łyżek cynamonu, 2 łyżek oliwy z oliwek, szklanki wody oraz filiżanki miodu. Powstałą mieszankę nałóż na włosy i pozostaw na 4 godziny. Po upływie tego czasu standardowo umyj je szamponem i spłucz ciepłą wodą. Taką cynamonową maseczkę warto robić raz w miesiącu. Wtedy cały czas będziesz się cieszyć kolorem bez siwych włosków.

Więcej o: