Kosztuje 5 zł, a działa cuda. Włosy przestaną wypadać i będą odbite od głowy

Producenci kosmetyków cały czas dostarczają nam nowości. Mimo to nie powinniśmy zapominać o starych, sprawdzonych produktach. W wielu przypadkach ich stosowanie może zapewniać rewelacyjne efekty. Jednym z nich jest mydło dziegciowe. I mimo że jego zapach może wydawać się zniechęcający, warto dać mu szansę.

Problemy ze skórą głowy są bardzo powszechne. Często w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem (np.dermatologiem). Jednak gdy okazuje się, że jesteśmy zdrowi, a nasze problemy nie ustępują, warto sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Mydło dziegciowe to tani produkt, który może zdziałać cuda. Jego cena zazwyczaj nie przekracza 5 zł. I mimo że zapach produktu może być dla wielu z nas zniechęcający, warto się przełamać. Podpowiadamy, jak wprowadzić ten kosmetyk do pielęgnacji skóry głowy. Na koniec zdradzamy także, jakich efektów możemy się spodziewać.

Mydło dziegciowe na piękne włosy. Jak należy je stosować?

Właściwości mydła dziegciowego są bardzo różnorodne. Jest ono stosowane m.in. w przypadku trądziku i niektórych zmian skórnych. Jeśli borykasz się z problemami takimi jak swędzenie skóry głowy, łupież, nadmierne wypadanie lub przetłuszczanie włosów, warto skorzystać z jego cennych właściwości. Produkt należy stosować co 3-4 mycie, zamiast szamponu. 

Mydło dziegciowe na włosy - efekty, jakich możesz się spodziewać

Efekty stosowania mydła dziegciowego widać już po kilku tygodniach. Kosmetyk ten może pomóc w przypadku problemów takich jak swędzenie skóry głowy, czy nadmierne wypadanie włosów. Ponadto, jeśli jest stosowany regularnie przyśpiesza tempo ich wzrostu i pomaga zwalczyć łupież. Co ciekawe, sam dziegieć towarzyszy nam od wieków. Dawniej wykorzystywano go jednak nie tylko w kosmetyce, ale i jako środek, który zabezpieczał ubrania przed przemakaniem. Doskonale sprawdzał się także w roli smaru. 

Więcej o: