Nie uwierzysz, co można zrobić z obcinaczem do paznokci. Niewiele osób o tym wie

Najczęściej używamy ich do pielęgnacji paznokci. Warto również wiedzieć, że przeznaczenie tego przyrządu jest zdecydowanie szersze. Poznaj małoznaną funkcję obcinaczek, która może uratować nas w wielu kłopotliwych sytuacjach.

Dbanie o wizerunek swoich dłoni oraz stóp, które w sezonie letnim wyjątkowo często pokazujemy, stanowi kluczowy element pielęgnacji wielu osób. Pomocnym narzędziem w regularnym skracaniu naszych paznokci są obcinaczki, zwane także szczypcami. To popularny i ręczny element służący do przycinania paznokci u rąk oraz u stóp, a także, aby zapobiec ich zbyt długiemu wzrostowi. Obecnie praktycznie każda z nas ma w swojej kosmetyczce chociaż jeden taki przyrząd. Okazuje się, że jego posiadanie może być również pomocne w innych kwestiach, które często bywają naszym utrapieniem.

Zobacz wideo 4 praktyczne zastosowania filtrów do kawy - przekonaj się, jak często mogą przydać ci się w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obcinaczki do paznokci to wszechstronny przyrząd. Najczęściej można spotkać 2 rodzaje

To obecnie absolutny must have każdej kosmetyczki. Obcinacze do paznokci są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej. Czasami zdarza się, że mogą być jednak wykonane także z plastiku lub aluminium. Najpopularniejsze dwa typy to obcinacz obcążkowy oraz obcinacz zbudowany z zastosowaniem dźwigni złożonej, czyli tzw. obcinacz lewarowy.

Obcinacz do paznokci nie tylko do przycinania paznokci. Gdzie jeszcze znajdzie zastosowanie?

Okazuje się, że możesz rozwiązać wiele codziennych problemów za pomocą obcinacza do paznokci.

  • Przyrząd świetnie i bez niechcianych naderwań otworzy zaklejone koperty.
  • Pakowanie próżniowe to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczania żywności. Jednak z drugiej strony, gdy przychodzi do jego otworzenia, gdy zgrzewy trzymają wyjątkowo mocno, może być to problematyczne. Pomocne może okazać się użycie obcinaczy do paznokci.
  • Złamany klucz? Aby wydostać, jego część możemy posłużyć się końcówką obcinacza, która przy lekkim podważeniu pozwoli nam na swobodne wydostanie go z wnętrza np. kłódki.
  • Gdy nie masz przy sobie np. nożyczek, a pakujesz lub otwierasz kartony, przy cięciu taśmy klejącej pomocne może być ostrze znajdujące się w części obcinaczek do paznokci.
  • Słoiki czy butelki często sprawiają problem, gdy trzeba je otworzyć. Wtedy szukamy narzędzia, które mogłoby sprytnie podważyć wieko. W tym przypadku również można sięgnąć po obcinacze do paznokci.
  • Co ciekawe przy odkręceniu czy również przy przykręceniu śrubki, pomocna może być ostra końcówka przyrządu.
  • Denerwują cię odstające nitki z materiałów? Z łatwością i o wiele precyzyjniej przytniesz je z użyciem obcinaczek do paznokci.

Cążki do paznokci mają wiele ukrytych funkcji, więc warto ich używać w sytuacjach awaryjnych.

Więcej o: