Peeling do skóry głowy w domu? Połącz moc składników z szafki kuchennej. Nie da żadnych szans łupieżowi

Peeling skóry głowy jest tak samo ważny jak innych okolic ciała. Stosowanie kuracji detoksykującej skórę głowy usuwa zanieczyszczenia, zmniejsza ryzyko występowania łupieżu i stymuluje wzrost włosów. Jak wykonać go w domu? Wystarczą produkty z szafki kuchennej.

Powszechnie wiadomo, że złuszczanie usuwa martwe komórki naskórka i wspomaga odnowę komórkową, niezależnie od tego, gdzie występuje. Więc jeśli peelingujemy stopy, kolana, łokcie, usta i twarz, to nie powinniśmy pomijać skóry głowy. Nie, różni się ona bowiem, niczym od skóry w innych partiach ciała.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Peeling do skóry głowy. Oczyść ją dla utrzymania pięknych oraz zdrowych włosów

Czyste mieszki włosowe są kluczowe dla utrzymania zdrowych włosów i stymulacji ich wzrostu. Codzienne stosowanie różnych produktów do ich pielęgnacji i czyszczenia powoduje ich gromadzenie się. Nie, licząc typowych martwych komórek skóry gromadzących się na skórze głowy oraz nadmiru sebum. Wszystko to składa się na zatkane mieszki włosowe, matowe, tłuste włosy i wolniejszy wzrost naszych pasm. Peelingi do skóry głowy szczególnie polecane są osobom z:

  • łupieżem,
  • świądem skóry,
  • podrażnioną skórą głowy,
  • nadmiernym wypadaniem włosów,
  • nadaktywnymi gruczołami łojowymi,
  • osłabionymi, wolno rosnącymi włosami.

Jak zrobić oczyszczający peeling do skóry głowy? Domowa mieszanka w kilka minut

Wykonaj dwuetapowy detoks, który rozpoczyna się oczyszczającym masażem skóry głowy w celu złuszczenia i usunięcia nagromadzonych produktów do włosów, oleju i martwych komórek skóry, aby umożliwić skórze oddychanie. Następnie nałóż maskę, która wzmacnia korzenie włosów, gruczoły łojowe i mieszki włosowe.

  1. W małym naczyniu połącz dwie łyżki cukru, jedną łyżkę oleju kokosowego i jedną łyżeczkę octu jabłkowego. Rozgniataj widelcem.
  2. Dodaj jedną łyżeczkę miodu i trzy krople olejku rozmarynowego. Wmieszaj widelcem, aż powstanie peeling.
  3. Nałóż, jedną do dwóch porcji peelingu na suche lub wilgotne włosy. Używając opuszek palców, delikatnie wmasuj peeling w skórę głowy okrężnymi ruchami.
  4. Masowanie skóry głowy nie tylko zwiększa krążenie, ale także złuszcza martwy naskórek, brud i olej.
  5. Pozwól peelingowi oczyścić skórę głowy i pozostaw ją przez kilka minut. Owiń włosy czepkiem.
  6. Po pozostawieniu maski do zastygnięcia spłucz i oczyść szamponem.
  7. Na koniec zastosuj odżywkę.

Stosuj raz w miesiącu dla normalnej i suchej skóry głowy. W przypadku włosów przetłuszczających się lub z tendencją do przetłuszczania się stosuj dwa razy w miesiącu.

Więcej o: