Jak przestać obgryzać paznokcie? Wetrzyj w nie produkt za 4 zł. Szybko się oduczysz

Obgryzanie paznokci to coś, co może mieć wiele podłoży. Warto jednak spróbować się z tym uporać, korzystając z domowych sposobów. Sprawdź, jak przestać obgryzać paznokcie korzystając z tego, co masz pod ręką.

Obgryzanie paznokci jest nawykiem. To coś, co dzieje się automatycznie i na co dzień nie przykładamy do tego wagi. Problem pojawia się, gdy zaczyna nam to przeszkadzać lub chcemy zrobić sobie piękny manicure. Jak przestać obgryzać paznokcie, korzystając z prostych, domowych sposobów? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Onychofagia, czyli nawykowe obgryzanie paznokci. Jakie są tego przyczyny?

Podczas szukania informacji na temat obgryzania paznokci możemy natrafić na hasło, jakim jest onychofagia. Co to takiego? Nazwano tak nawykowe obgryzanie paznokci. Zwykle związane jest ono z nadmiernym stresem, problemami, które zaprzątają nam głowę, nudą, nadpobudliwością lub z uczuciem lęku i napięcia. Niełatwo jest oduczyć się obgryzania paznokci, jednak konsekwentnie dążąc do celu, jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Możemy wspomóc się wówczas kilkoma domowymi sposobami.

Jak przestać obgryzać paznokcie? Domowe sposoby mogą być niezwykle skuteczne

Popularnym sposobem na to, by oduczyć się obgryzania paznokci jest stosowanie gorzkich lakierów dostępnych w aptece. Kobiety często decydują się również na przygotowanie hybrydowego lub żelowego manicure, który trudno zniszczyć. A piękny wygląd paznokci dodatkowo motywuje do tego, by przestać je obgryzać. Jeśli jednak metody te nie są w twoim stylu, możesz wcierać w paznokcie naturalne produkty, które mają gorzki smak i skutecznie cię zniechęcą. Warto wykorzystać miąższ aloesu, który dodatkowo odżywi i nawilży paznokcie. Dobrze sprawdzi się też wcieranie olejku herbacianego zmieszanego z oliwą z oliwek.

Co zrobić, żeby nie obgryzać paznokci? Sięgnij po produkt z apteczki

Jeśli zauważasz, że obgryzanie paznokci pojawia się tylko podczas pracy, nauki lub w innym podobnym momencie, możesz ławo ograniczyć sobie możliwość takiego działania. Wystarczy, że sięgniesz do domowej apteczki po jeden z dostępnych w niej produktów. Mowa oczywiście o plastrach na skaleczenia. Zwykle dużą rolkę plastra do samodzielnego przycięcia można kupić już w aptece za około 4 zł. Warto wykorzystać to i zakleić palce plastrami podczas pracy lub nauki. Na początku będzie nam brakowało tego nawyku, lecz dzięki takim działaniom z czasem się od niego odzwyczaimy. Jest to jeden z trików, który od razu zniechęca do obgryzania paznokci.

Więcej o: