Dlaczego skóra głowy swędzi? Wyeliminuj jeden składnik. Od razu poczujesz różnicę

Borykasz się z łupieżem lub skóra głowy swędzi cię po umyciu włosów? Jest to bardzo popularny problem, który w niektórych przypadkach można szybko wyeliminować. Dlaczego swędzi skóra głowy i co zrobić, by pozbyć się irytującego uczucia? Podpowiadamy.

Czasami ni stąd, ni zowąd pojawia się irytujące, swędzące uczucie, przez które cały czas drapiemy się po głowie. Niektórzy borykają się z tym od zawsze, a inni co jakiś czas zauważają podobne objawy. Dlaczego skóra głowy swędzi? Odkryj najpopularniejsze przyczyny i sprawdź, co można zrobić, by je wyeliminować.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego swędzi skóra głowy? Powodów może być kilka

Dlaczego skóra głowy swędzi? Powodów jest naprawdę dużo. Jeśli zauważysz u siebie taki problem, najlepiej od razu skonsultuj się z lekarzem, który oceni, z czym się zmagasz. Czasami okazuje się, że swędząca skóra jest wynikiem schorzeń dermatologicznych takich jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry. Właśnie dlatego należy w pierwszej kolejności skontaktować się ze specjalistą, zanim zaczniemy przyglądać się innym czynnikom, które mogą na to wpływać. Zdarza się jednak, że powód swędzenia jest niezwykle prozaiczny i bardzo łatwo można go wyeliminować.

Zrób jedną rzecz, a swędząca skóra głowy będzie wspomnieniem. W wielu przypadkach rozwiąże to problem

W niektórych przypadkach wystarczy zrobić tylko jedną rzecz, by od razu pozbyć się problemu swędzącej skóry głowy. Może bowiem okazać się, że jesteśmy uczuleni na jeden ze składników, jaki zawiera w sobie szampon lub odżywka, które stosujemy. Najczęściej podobną reakcją alergiczną reaguje się na cocamidopropyl betaine, czyli składnik myjący, który wykorzystywany jest przy produkcji wielu szamponów. Wówczas uczucie swędzenia może pojawiać się od razy po umyciu włosów. Podobnie może działać laurylosiarczan sodowy lub różne substancje zapachowe, które także znajdziemy w wielu popularnych kosmetykach do włosów. Odstawienie odżywki lub szamponu z takim składnikiem może od razu przynieść ulgę i rozwiązać problem.

Domowy peeling do skóry głowy. W niektórych przypadkach może pomóc ze swędzącą skórą

Przyczyną swędzenia może być również nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy. Zdarza się, że regularne stosowanie peelingu może pomóc, gdy często korzystamy z produktów do stylizacji włosów takich jak żele, lakiery czy pianki. Oblepiają one nie tylko kosmyki, lecz także skórę i czasami możemy nie do końca dobrze je zmywać. Podobnie jest ze stosowaniem suchego szamponu. Gdy rano go wykorzystasz, wieczorem od razu dokładnie umyj włosy, by nie osiadał na skórze, a co za tym idzie, nie powodował podrażnień. Wszystkie te przypadłości wyeliminujesz, gdy raz w tygodniu będziesz regularnie korzystać z peelingu do skóry głowy.

Więcej o: