Jak się pozbyć cellulitu? Zrób to w trakcie kąpieli. Uwolnisz się od "pomarańczowej skórki"

Cellulit nie wpływa na ogólny stan zdrowia fizycznego, jednak nie każdy czuje się z nim komfortowo. Jak zmniejszyć jego widoczność? Swoimi 3 sprawdzonymi i skutecznymi trikami podzieliła się pewna użytkowniczka TikToka.

Cellulit to nazwa nagromadzeń tłuszczu, które naciskają na tkankę łączną pod skórą. Często pojawia się na udach, brzuchu i pośladkach. Cellulit może sprawiać, że powierzchnia skóry wygląda na grudkowatą i pomarszczoną lub z wgłębieniami. Zmiany dotykają zarówno mężczyzn jak i kobiety. Na jego widoczność ma wpływ nie tylko genetyka, ale również wiek, ilość tkanki tłuszczowej na ciele i grubość skóry. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, co może sprawić, że będzie bardziej widoczny.

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak się pozbyć cellulitu? Połączenie kilku czynności może zmniejszyć jego widoczność 

Ludzie o różnych kształtach ciała mają cellulit. Jest to całkowicie naturalne. Skóra wygląda na pomarszczoną lub z wgłębieniami, a przyczyną jest sposób, w jaki tłuszcz naciska na tkankę łączną. Nie można się go całkowicie pozbyć, ale istnieją sposoby na poprawę wyglądu skóry. Trzema trikami, jak sobie z nim radzić podzieliła się pewna użytkowniczka platformy TikTok, publikująca pod nazwą @ewelina.metyk_prolook_.

  • Rozpocznij szczotkowanie na sucho ciała. Ważne, aby robić to od dołu ku górze.
  • Stosuj naprzemienny prysznic, zmieniając zimną wodę na ciepłą.
  • Wykonaj peeling z kawy. Również przy tej czynności wykonuj ruch od dołu ku górze. Dzięki temu pobudzisz krążenie i pozbędziesz się martwego naskórka.

Domowy trik na cellulit. Wykonuj regularnie, aby zobaczyć efekty

Jednym ze sposobów na zmniejszenie widoczności cellulitu, którym również podzieliła się Ewelina Metyk, w swoim nagraniu na TikToku jest wykonywanie peelingu z fusów kawy. Kofeina napina skórę, a także dostarcza przeciwutleniaczy, jeśli jest stosowana miejscowo. Z czasem, przy regularnym stosowaniu pomoże zmniejszyć widoczność marszczeń i wgłębień na skórze. Potrzebujesz szklankę kawowych fusów, 6 łyżeczek oleju kokosowego oraz 3 łyżeczki soli kuchennej lub cukru.

  1. Cukier lub sól i fusy z kawy umieść w szklanym naczyniu.
  2. Dodaj roztopiony wcześniej olej kokosowy.
  3. Wszystko dokładnie wymieszaj.
  4. Po zmoczeniu ciała rozpocznij kilkuminutowy masaż przygotowanym wcześniej peelingiem.
  5. Po kilku minutach umyj skórę delikatnym mydłem naturalnym.
Więcej o: