Jak zwalczyć kaszaki na twarzy? Nałóż kilka kropel i zostaw na noc. Uwolnisz się od problemu

Kaszaki najczęściej zlokalizowane są w obrębie twarzy, szyi i tułowia. Zazwyczaj nie są to zmiany groźne zagrażające życiu czy zdrowiu, mogą być jednak dość niekomfortowe. Podczas domowego leczenia kaszaków oraz zapobiegania ich powstawania warto sięgnąć po jedną z roślin.

Skóra jest narządem, w którym często występują nieprawidłowości rozwojowe lub łagodne guzki. Do najczęściej diagnozowanych zmian należą kaszaki. Są to torbiele, które najczęściej zaczynają, rozwijać się w obrębie mieszka włosowego. Kiedy zmiany pojawiają się w odsłoniętych miejscach, np. na twarzy, wiele osób zastanawia się, jak je usunąć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Przyczyny powstawania kaszaków na skórze. Dlaczego rośnie ryzyko występowania?

Nieestetyczny guzek może być miękki lub twardy w dotyku, dający się przesuwać pod palcami. Najczęściej powstaje w wyniku uszkodzenia gruczołu łojowego lub mieszka włosowego. W miejscu, gdzie dochodzi do zatkania, powstaje torbiel zwana również kaszakiem. Oto najczęstsze przyczyny powstawania takich zmian skórnych:

  • nieodpowiednia higiena,
  • stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do rodzaju skóry,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • zbyt długa ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych,
  • uwarunkowania genetyczne.

Domowe sposoby na kaszaka. Zniwelujesz przyczynę pojawiania się cyst i zapobiegniesz ich powstawaniu

Kaszaki to dość często występujące zmiany. W zależności od ich wielkości i lokalizacji mogą być mniej lub bardziej uciążliwe. Domowe sposoby na pozbycie się kaszaka to ciepłe okłady. Działają drenująco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Chodzi o wykorzystanie właściwości m.in. olejku z drzewa herbacianego, oleju rycynowego lub soku z aloesu.

  1. Parę kropel oleju rycynowego, z drzewa herbacianego lub odrobinę żelu z aloesu wetrzyj bezpośrednio na skórę w okolice cysty. 
  2. Przykryj bawełnianym wacikiem i pozostaw na noc.
  3. Powtarzaj czynność, do momentu aż cysta zniknie.

Można również zastosować specjalnie przygotowane maści o właściwościach wysuszających i ściągających np. maść cynkową lub ze skrzypu polnegoNie zaleca się samodzielnego nakłuwania, rozdrapywania i wyciskania kaszaków, szczególnie dużych rozmiarówWarto więc przyglądać się zmianom skórnym i skonsultować się z dermatologiem, który określi najlepszy sposób postępowania.

Więcej o: