Weź 8 zł i idź do apteki. Ta maść to pogromca zmarszczek i suchej skóry. Nałóż przed snem

Jeśli szukasz skutecznego, a w dodatku niedrogiego eliksiru dla skóry, powinieneś rozważyć maść, którą znajdziesz praktycznie w każdej aptece. Sprawdź, co ten niezbędny składnik odżywczy może zrobić dla skóry.

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i powoli zaczyna pokrywać się drobnymi liniami oraz zmarszczkami. Na starzenie się mają wpływ czynniki genetyczne i środowiskowe, ale również sposób odżywiania, stosowana pielęgnacja, przebyte choroby i styl życia. Ten proces można zatrzymać, stosując dobrej jakości kosmetyki. Jedno z rozwiązań, które nie będzie wiązało się z dużymi wydatkami, znajdziesz w każdej aptece.

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maść z witaminą E na twarz może przynieść szereg korzyści. Jaki ma wpływ na skórę?

Witamina E jest świetnym przeciwutleniaczem i ma właściwości przeciwzapalne, które są skuteczne w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry, pozbawionej niedoskonałości. Jest to niezbędny składnik odżywczy występujący naturalnie w niektórych pokarmach, w tym w orzechach, nasionach i zielonych warzywach. Od lat jest również popularnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry. Maść z witaminą E pomoże zwalczać wolne rodniki i chroni skórę przed uszkodzeniami. Ma również właściwości nawilżające i lecznicze, które pomagają wzmocnić funkcję barierową skóry, dzięki czemu cera będzie nawilżona, pełna blasku oraz gładka. Co więcej, maść zmniejsza widoczność zmarszczek, wypełnia drobne linie i wspomaga redukcję przebarwień.

Najlepszy sposób na wykorzystanie witaminy E do twarzy. Jak stosować?

Łatwą opcją na włączenie witaminy E do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej jest stosowanie jej w formie maści. Produkt ten jest łatwodostępny, w każdej aptece, a jego cena wynosi ok. 8,99 zł za tubkę. Najlepiej stosować go na noc, ze względu na jej konsystencję. Nałóż na twarz cienką warstwę na 20-30 minut, delikatnie wklepując, przed pójściem spać. W tym czasie skóra zdąży wchłonąć produkt, bez obaw o pozostawienie nadmiaru na poduszce.

Więcej o: