Wymieszaj z łyżką wody i zostaw na 15 minut. Ten trik zadziała lepiej niż plastry do depilacji twarzy

Plastry do depilacji twarzy to popularna metoda usuwania owłosienia, szczególnie w tych obszarach, gdzie skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Domowym sposobem na uzyskanie gładkiej cery bez włosków są produkty, które kosztują grosze, a dodatkowo są łatwodostępne.

Twarz to miejsce, na które wszyscy patrzą jako pierwsi. Większość z nas chce, żeby pierwsze wrażenie było nienaganne. Nic dziwnego więc, że wiele kobiet wykorzystuje rozmaite techniki usuwania zbędnego owłosienia z twarzy. Istnieje wiele metod depilacji i zalicza się do nich: pęseta, wosk, nitka, kremy, plastry czy laser. Niektóre z nich możemy wykonać jedynie w salonie, co wiąże się również z wysokimi kosztami. Co więcej, okazuje się, że również z pomocą kilku produktów z szafki kuchennej również można pozbyć się owłosienia z twarzy.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na owłosienie, działa jak plastry do depilacji twarzy. Potrzebujesz jedynie miodu i cukru

Kilkadziesiąt lat temu, kiedy nie było innych dostępnych metod, kobiety stosowały naturalne domowe sposoby na usuwanie owłosienia na twarzy. Te metody są niedrogie, ponieważ wymagają tylko kilku typowych składników, które mogą już znajdować się w kuchni. Ponadto są łatwe do wykonania, a także naturalne i dają długotrwałe rezultaty. Mowa tutaj o cukrze oraz miodzie. Ten pierwszy delikatnie złuszcza powierzchnię skóry, usuwając martwe komórki naskórka i włoski, podczas gdy ten drugi leczy i odżywia. Aby przygotować maseczkę typu peel-off z tych dwóch składników:

  1. Wymieszaj w misce łyżkę miodu z dwiema łyżkami cukru i łyżką wody.
  2. Umieść mieszaninę w misce i wstaw do kuchenki mikrofalowej na 30 sekund, aż cukier się rozpuści.
  3. Nałóż pastę na miejsca, w których występuje niechciany zarost.
  4. Umieść pasek bawełnianej szmatki na paście, pozwól jej ostygnąć i jednym szybkim ruchem ściągnij ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów.

Jak usunąć wąsik kobiecy domowym sposobem? Gładka skóra nawet przez 4 tygodnie

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się włosów, ale rezultaty są tymczasowe, a ich stosowanie często drogie. Z pomocą przychodzą domowe sposoby usuwania owłosienia, również wąsiku, czyli owłosienia zlokalizowanego nad ustami. Tutaj sprawdzi się klasyczna kombinacja z cukru oraz cytryny. Cukier przykleja się do drobnych włosków na twarzy i skutecznie je usuwa, a cytryna pozostawia skórę promienną i wyraźnie rozjaśnioną.

  1. Wymieszaj cukier z sokiem z cytryny i bardzo małą ilością wody.
  2. Dobrze wymieszaj, aby uzyskać ziarnistą pastę.
  3. Możesz użyć mieszanki na zimno lub lekko podgrzanej.
  4. Nałóż równą warstwę na niechciany zarost, masuj przez kilka minut, a następnie pozostaw na 10-15 minut.
  5. Zmyj letnią wodą.
Więcej o: