Z trzech kosmetyków zrezygnuj latem. Zapomnisz o wypryskach i zatkanych porach

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez choćby delikatnego podkreślenia urody makijażem. Sytuacja latem nieco się komplikuje, gdyż wysoka temperatura może sprawić, że nie będziemy prezentowały się tak dobrze, jak byśmy chciały. Sprawdź, z czego zrezygnować latem, by nie zaszkodzić skórze.

Lato stoi pod znakiem ciepłych dni, które mogą niekorzystnie wpływać na wygląd kobiecego makijażu. Nic dziwnego — pod wpływem wysokiej temperatury pocimy się, a produkty mogą dosłownie spływać z twarzy. Połączenie słońca z kosmetykami na skórze może sprawić, że pojawią się też wypryski i inne zmiany, które nie prezentują się zbyt korzystnie. Czego unikać i jak się malować latem? Okazuje się, że wystarczy dopasować kilka produktów do aktualnie panujących temperatur.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje makijaże

Z jakich kosmetyków zrezygnować latem? Skóra szybko ci podziękuje

Z jakich kosmetyków warto zrezygnować i jakie wdrożyć zmiany, by skóra nie odczuła negatywnego skutku wysokiej temperatury i promieni słonecznych? Oto kilka propozycji.

  1. Porzuć oleje — Naturalna produkcja sebum jest wzmożona podczas gorących dni. Nie ma więc potrzeby, by jeszcze dokładać jej olejów w postaci kosmetyków. Zbyt duże ilości mogą przyczynić się do wytwarzania wyprysków i zaskórników. Zamiast tego warto stosować delikatne kosmetyki zawierające witaminy A i E, które sprzyjają regeneracji komórek.
  2. Zrezygnuj z gęstych podkładów — Składniki, które zawierają te kosmetyki, latem mogą zatykać pory. W ciepłe dni lepszym rozwiązaniem są lżejsze kremy BB lub sypkie podkłady mineralne, wchłaniające nadmiar sebum.
  3. Odpuść stosowanie kremów do oczyszczania — Latem ich działanie może być dla skóry zbyt mocne. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie delikatnych żelów oczyszczających lub pianek, które usuną zanieczyszczenia i jednocześnie nie przyczynią się do przesuszenia skóry.

Jak się malować w upalne dni? Dzięki tym trikom makijaż będzie się trzymał dłużej

Wiesz już, że latem warto zrezygnować z ciężkich produktów do twarzy, dlatego teraz warto dowiedzieć się, jak właściwie się malować, by prezentować się świeżo i promiennie. W pierwszej kolejności oczyszczaj twarz delikatnym tonikiem, który usunie nadmiar sebum. Wybierając kosmetyki do makijażu postaw na te o zastygającej formule i nie nakładaj wielu warstw — nie tylko będą ciężko wyglądać, ale również przyczynią się do namnażania bakterii i niekorzystnych zmian na skórze. Latem ważne jest, by skóra mogła oddychać. W ciepłe dni postaw więc na minimalizm, a puder stosuj tylko w strategicznych, świecących się miejscach.

Więcej o: