Czy lepiej spać w majtkach, czy bez? Eksperci stawiają sprawę jasno

Podczas gdy niektóre z nas śpią w majtkach, inne stawiają na ich brak. Okazuje się, że może to wpływać na komfort i zdrowie, a także zapobiegać przykrym konsekwencjom. Co jest dla nas lepsze?

Spanie w majtkach lub bez nich jest kwestią indywidualną zależną od preferencji, jednak może wpływać na zdrowie. Nie każdy zdaje sobie z tego jednak sprawę. Dr Alyssa Dweck w rozmowie z portalem "Shape" w 2016 r. wyjaśniła, które działanie jest zdrowsze dla naszego organizmu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Co jest zdrowsze — spanie w majtkach czy bez nich? Ekspertki nie pozostawiają wątpliwości

Często powtarzam moim pacjentom, żeby spali bez majtek — powiedziała portalowi "Shape" dr Alyssa Dweck, współautorka książki "V is for Vagina". - Jeśli [obszar] jest stale przykryty, zwłaszcza tkaniną, która nie odprowadza wilgoci ani jej nie wchłania, z czasem gromadzi się i tworzy idealną pożywkę dla bakterii lub drożdży — przyznała. Z tego względu kobiety, które borykają się z problemami swędzenia czy nawracającymi infekcjami pochwy, powinny spać bez majtek.

Okazuje się, że ma to znaczenie również w przypadku pań w okresie menopauzy. Dr Raquel B. Dardik, profesor kliniczny na Wydziale Położnictwa i Ginekologii w NYU Langone Medical Center wyjaśniła portalowi "Grandparents", z czego to wynika. - Im więcej nosisz, tym więcej musisz zdjąć, gdy dostaniesz nocnych potów — powiedziała.

Jak dobrać majtki do spania? Stawiaj tylko na przewiewne materiały

Mimo że spanie bez majtek jest zdrowe, czasem nie da się tego uniknąć — zwłaszcza podczas okresu. W tym szczególnym czasie warto dobierać przewiewne, przyjazne dla skóry materiały, które raczej nie wywołają niepożądanych skutków. Sprawdzi się bawełna i jedwab — tkaniny zapobiegną zarówno przegrzaniu, jak i poceniu się dolnych partii ciała. Coraz więcej kobiet stawia też na zakup specjalnych majtek menstruacyjnych.

Więcej o: