Co na opuchnięte nogi? Z tym prostym trikiem ulgę odczujesz już w 5 minut

Jak pozbyć się opuchlizny z nóg? Problem dotyka wiele kobiet, dlatego w trosce o zdrowie warto poznać sposoby, które przyniosą ulgę. Okazuje się, że niektóre są bardzo łatwe i nie kosztują ani grosza. Co należy zrobić?

Opuchnięte nogi są problemem, który dotyka wiele kobiet nie tylko w okresie ciąży, ale również i latem, gdy temperatury za oknem są wysokie. Kłopot nie musi być powiązany z wiekiem. Nie każda z nas wie, jak sobie z nim poradzić, dlatego warto poznać proste metody na pozbycie się opuchlizny. Pamiętaj, że występowanie problemu może być związane z problemami zdrowotnymi. Jeśli puchną ci nogi, udaj się do lekarza. Specjalista na podstawie wywiadu znajdzie przyczynę problemu i zaproponuje podjęcie odpowiednich kroków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brie Larson zaprezentowała trening na silne i smukłe nogi

Trik na opuchnięte nogi. Wykonuj jedno ćwiczenie przez 5 minut

Na TikToku @fizjoterapia_wabisabi jakiś czas temu ukazało się nagranie z poradą, co zrobić, jeśli stopy są zmęczone i spuchły. Wiele osób doświadcza tego problemu na przykład po wielogodzinnej pracy przy komputerze. Okazuje się, że ulgę przyniesie odpowiednio wykonane ćwiczenie. Jak je przeprowadzić?

  1. Połóż się na kanapie lub podłodze.
  2. Unieś nogi wysoko — połóż je na poduszkach lub oprzyj pięty o ścianę.
  3. Poruszaj stopami przez 5 minut.

Co zrobić, żeby zeszła opuchlizna z nóg? Zwróć uwagę na 6 istotnych elementów

Nie ma uniwersalnego leku na opuchnięte nogi. Istnieją jednak sposoby, które przyniosą ulgę w trakcie czekania na wizytę lekarską. Co należy zrobić?

  1. Nie uciskaj miejsca obrzęku — Jeśli puchną ci stopy, zdejmij skarpetki.
  2. Masuj nogi — Masaż powinien być delikatny, począwszy od stóp, przechodząc w stronę kolan. Jeśli podczas masażu odczuwasz ból, zaniechaj czynności.
  3. Mocz nogi w zimnej wodzie — Chłodna ciecz zmniejszy uczucie ciężkości.
  4. Stosuj okłady z lodu — Działanie, podobnie jak zimna woda, przyniesie nogom ulgę.
  5. Dbaj o aktywność fizyczną — Brak ruchu może sprawić, że krążenie krwi w nogach będzie osłabione. Regularne spacery, basen i siłownia pomogą krwi odpłynąć w stronę serca i zmniejszyć obrzęk.
  6. Pij odpowiednie ilości wody — Dobrym nawykiem jest spożywanie około 8 szklanek niegazowanej cieczy dziennie.
Więcej o: