Kosztuje 10 zł, a zadziała lepiej niż keratyna na włosy. Pasma będą proste jak po wizycie w salonie

Czym najlepiej prostować włosy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Podczas gdy zabieg keratynowego prostowania włosów może kosztować nawet kilkaset złotych, istnieją inne, prostsze i o wiele tańsze metody. Okazuje się, że niektóre z nich stosowały już nasze babcie.

Nafta kosmetyczna jest produktem, który znajdziemy praktycznie w każdej aptece lub w sklepie kosmetycznym. Produkt zazwyczaj kosztuje mniej niż 10 zł, dlatego jest dużo tańszy niż zabieg keratynowego prostowania włosów. Sprawdź, jakie ma działanie i jak zastosować go na włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

Tani produkt zadziała lepiej niż keratynowe prostowanie włosów. Wypróbuj naftę kosmetyczną

Nie każdy wie, że naftę kosmetyczną na włosy stosowały już nasze babcie. Dzięki niej można w szybki i prosty sposób otrzymać efekt gładkich, pięknych, lśniących włosów. Ponadto pomoże zwalczyć nadmierne wypadanie pasm. Jak zastosować produkt?

  1. Wetrzyj niewielką ilość nafty kosmetycznej we włosy.
  2. Odczekaj godzinę i spłucz produkt.
  3. Umyj pasma szamponem tak, jak robisz to zawsze.

Jeśli chcesz zastosować naftę kosmetyczną, musisz wiedzieć, że produkt ma działanie krótkotrwałe. Oznacza to, że pozostawi na włosach ochronną warstwę na krótki czas. Pamiętaj też, że nie należy stosować nafty zbyt często — z czasem może okazać się, że pasma pod wpływem działania kosmetyku stały się przesuszone lub przetłuszczone.

Co zrobić, aby włosy były proste bez prostownicy? Te triki stosowały już nasze babcie

Zabieg keratynowego prostowania włosów odżywia pasma i sprawia, że przez jakiś czas są wyprostowane. Okazuje się, że podobny efekt gładkości można otrzymać dzięki innym, prostym trikom. Niektóre z nich z powodzeniem były wykorzystywane nawet kilkadziesiąt lat temu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do wyprostowania włosów sprawdzi się sposób z wykorzystaniem octu jabłkowego. Co należy zrobić?

  1. Połącz 1 szklankę wody z 2 łyżkami produktu.
  2. Wymieszaj roztwór i polej nim równomiernie umyte pasma. Uważaj, by produkt nie dostał się do oczu. 
  3. Na koniec wystarczy poczekać, aż włosy wyschną. Szybko się okaże, że są o wiele prostsze niż zazwyczaj.
Więcej o: