Martwisz się, dlaczego wypadają włosy? Zerwij kilka gałązek. Przyprawa do mięs może okazać się zbawienna

Nadmierne wypadanie kosmyków to zwykle powód do zmartwień. Istnieje kilka możliwych przyczyn, dlaczego wypadają włosy, które warto wziąć pod uwagę, przed wdrożeniem działania. Zobacz, jak przy użyciu naturalnych sposobów zahamować ten proces.

Ludzie zazwyczaj tracą od 50 do 100 włosów dziennie. Zwykle nie jest to zauważalne, ponieważ w tym samym czasie rosną nowe. Problem z wypadaniem włosów zaczyna się wtedy, gdy nowe włosy nie zastępują tych, które wypadły. Proces ten może objawiać się na wiele różnych sposobów, w zależności od przyczyny. Może pojawić się nagle lub stopniowo i dotyczyć tylko skóry głowy, lub całego ciała. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli martwisz się uporczywą utratą włosów, gdyż może to sygnalizować schorzenie, które wymaga leczenia.

Zobacz wideo Lili Antoniak wrażenia dotyczące ciąży: Puchniesz, nie wysypiasz się, tracisz włosy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego wypadają włosy? Oto najczęstsze przyczyny

Wypadanie włosów, niezależnie od tego, czy jest to łysienie, czy zauważalnie przerzedzone włosy, może mieć różne przyczyny.

 • Fryzura. Gdy włosy są ułożone w sposób, który pociąga za korzenie, na przykład ciasne kucyki, warkocze lub kłosy. Ten rodzaj wypadania włosów nazywany jest łysieniem trakcyjnym. Jeśli mieszki włosowe są uszkodzone, utrata może być trwała.
 • Niedobór witamin i składników odżywczych. Brak witamin A, B, C, D i E, a także żelaza i cynku są związane z wypadaniem włosów.
 • Restrykcyjne diety (szybka utrata masy ciała). Może powodować przejściowe problemy z wypadaniem pasm.
 • Przetłuszczające się włosy na skórze głowy (łamliwe).
 • Brak równowagi hormonalnej.
 • Problemy z tarczycą.
 • Nadmierny stres. 
 • Przyjmowanie niektórych leków.

Domowy sposób na wypadające włosy. Powstrzymaj ten proces naturalnymi metodami

Kluczem do uzyskania dłuższych i zdrowszych włosów może być pewna przyprawa. Mowa tutaj o rozmarynie. Pewna użytkowniczka Tiktoka @carolinehannibal postanowiła podzielić się w sieci krótkim klipem, w którym zaprezentowała, jak w naturalny sposób dba o włosy i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Chodzi o używaniu olejku rozmarynowego, który nie tylko pobudza włosy do wzrostu, ale również zmniejsza swędzenie skóry głowy, ogranicza łupież i przedwczesne siwienie. Wiele zasług należy się kwasowi karnozowemu, fenolowemu związkowi chemicznemu występującemu w roślinie, który ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.

 1. Kilka gałązek rozmarynu wystarczy wrzucić do garnka i zalać wodą. 
 2. Następnie gotować przez 15-30 minut, aż gałązki wyraźnie zmiękną, a woda zmieni barwę.
 3. Całość przecedź, a następnie umieść w butelce z ciemnego szkła.
 4. Gotowy olejek rozmarynowy możesz aplikować na włosy, dzieląc je na partie.
 5. W międzyczasie wykonuj delikatny masaż głowy.
 6. Przechowuj go w lodówce, w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła, by jeszcze dłużej zachował swoje cenne właściwości.
 7. Rezultaty będą zauważalne po 4-6 miesiącach regularnego stosowania.
Więcej o: