Tylko 4 zł. Tyle wydasz na długie i podkręcone rzęsy! Efekt gwarantowany w 20 sekund

Długie i ciemne rzęsy to marzenie wielu z nas. Niektóre kobiety decydują się na przedłużenie oraz zagęszczenie ich u kosmetyczki, żeby uzyskać pożądany efekt. Taka usługa nie należy jednak do najtańszych, dlatego warto spróbować podkręcić rzęsy samodzielnie w domu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W drogeriach kosmetycznych jest dostępnych wiele tuszów, które mają na celu wydłużenie i przyciemnienie rzęs. W wielu przypadkach efekt wciąż nie jest zadowalający, a kobiety oczekują bardziej spektakularnej oprawy oczu. Koszt przedłużania rzęs u kosmetyczki wynosi od 100 do 400 zł, w zależności od tego, jaką metodę wybierzesz. Możesz też podkręcić rzęsy sama. Będzie ci potrzebny sprzęt, którego używasz na co dzień do włosów.

Zobacz wideo Jak używać zalotki, by uzyskać najlepszy efekt?

Jak uzyskać efekt sztucznych rzęs? Użyj zalotki

Gęste, czarne rzęsy pięknie podkreślają oczy i sprawiają, że spojrzenie jest niezwykle wyraziste. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem, jest użycie dobrego tuszu do rzęs. Na rynku istnieje kilka rodzajów: pogrubiający, podkręcający, przyciemniający, wydłużający. Wybór odpowiedniego kosmetyku to jednak indywidualna sprawa i zależy od tego, jaki rezultat chcesz uzyskać. Drugim sposobem jest podkręcenie rzęs zalotką, którą kupisz w każdej drogerii za ok. 4 zł. Po jej użyciu włoski są wyraźnie uniesione. Pamiętaj, aby użyć zalotki przed pomalowaniem rzęs. Wykorzystaj też jeden prosty trik, dzięki któremu efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Sposób na ładne rzęsy. Podgrzej i przyłóż do oka

Zanim użyjesz zalotki, weź z łazienki suszarkę. Nagrzewaj nią zalotkę przez 6 sekund. Powietrze powinno być ciepłe, ale nie gorące! Po upływie tego czasu zaczekaj chwilę, a następnie przyłóż zalotkę do linii rzęs i przytrzymaj pół minuty. Im dłużej będziesz czekać, tym włoski będą bardziej podkręcone. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność, aby się nie poparzyć i delikatnie przykładać narzędzie, ab nie uszkodzić rzęs. Na koniec pomaluj je tuszem. Zalotkę powinno się wymieniać co 3 miesiące, bo na jej gumce zbierają się różne zanieczyszczenia. Przykładasz ją bezpośrednio do oka, dlatego koniecznie dbaj o jej sterylność. 

Więcej o: