Włosy przestaną się przetłuszczać i będą odbite od nasady. Nie wydasz złotówki

Przetłuszczające się i przyklapnięte włosy to problem wielu osób. Co możemy zrobić w takich przypadkach? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Oto dwa elementy, o których warto pamiętać w czasie rutyny pielęgnacyjnej.

Co zrobić, aby włosy szybko się nie przetłuszczały i były odbite od nasady? Na początku warto przede wszystkim zadbać o sposób, w jaki myjemy włosy. Małe zmiany mogą się przyczynić do tego, że pasma i skóra głowy będą w znacznie lepszej kondycji. 

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy:

Podwójne mycie włosów i skóry głowy. Nie wydasz złotówki

Mycie zaczynamy od zmoczenia głowy - gdy włosy są wilgotne szampon łatwo się rozprowadza. Najpierw nalewamy go sobie na dłoń, rozcieńczamy, robimy pianę i dopiero nakładamy na głowę. Wykonujemy masaż i spłukujemy kosmetyk letnią wodą. Czynność powtarzamy, gdyż podwójne mycie zapewnia często znacznie lepsze efekty. Poza tym dzięki temu włosy nie przetłuszczają się aż tak szybko. 

Prosty zabieg, który może wiele zmienić

Kolejny element, o którym warto pamiętać, to peeling skóry głowy. W tym przypadku musimy już zaopatrzyć się w kolejny kosmetyk. Możemy jednak także przygotować go samodzielnie w domu. Oto prosty przepis na taki produkt:

Regularnie wykonywane zabiegi tego typu mają doskonały wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Poza tym dzięki nim nie są one przyklapnięte. Obecnie w większości drogerii stacjonarnych i internetowych znajdziecie wiele peelingów, które są dedykowane dla skóry głowy. Ich ceny wahają się zwykle w przedziale od 10 do 30 złotych.

Sam zabieg jest bardzo prosty. Zwykle należy nanieść produkt na zwilżoną skórę głowy, a następnie okrężnymi ruchami wykonywać delikatny masaż (przez 3-4 minuty). Na koniec spłukujemy drobinki peelingujące wodą i myjemy włosy oraz skórę głowy szamponem. Zazwyczaj producenci takich produktów radzą, by tego typu zabiegi wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać na opakowaniach kosmetyków.

Więcej o: