Jak pozbyć się wągrów? Nałóż na 30 sekund. Naturalny "odkurzacz" wymiecie zalegające zaskórniki

Męczą cię zaskórniki, które tworzą nieestetyczne, ciemne kropki na twarzy? Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wycisnąć wągra, prawdopodobnie natychmiast tego pożałowałeś. Wykorzystaj domowe sposoby na oczyszczenie skóry z tego typu trądziku, które nie pogłębią, lecz rozwiążą problem.

Zaskórniki są spowodowane nagromadzeniem sebum, oleju, martwych komórek skóry i prawdopodobnie bakterii powodujących trądzik, które utknęły w mieszku włosowym. Często, dotykają twarzy, szyi, klatki piersiowej i pleców. Kiedy te substancje utleniają się w powietrzu, otwór staje się czarny i tworzą się dobrze nam znane wągry. Chociaż może być prawie niemożliwe, aby oprzeć się próbie wydobycia tego zaskórnika z pomocą dwóch palców, postaraj się zostawić go w spokoju i wykorzystać naturalne i domowe sposoby na ich pozbycie się. Pamiętaj, że również jak w przypadku innych dolegliwości najlepszym sposobem leczenia jest profilaktyka.

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje zaskórniki? Lepiej mieć to na uwadze

Skóra na całym ciele ma gruczoły łojowe, a większość z nich jest, połączona z mieszkiem włosowym. Gruczoły te wytwarzają oleistą substancję, zwaną sebum. Zaskórniki powstają, w wyniku zapalenia gruczołów łojowych lub mieszków włosowych. Zaskórniki to otwarte zaskórniki. Następujące przyczyny mogą prowadzić do zapalenia mieszków włosowych, lub gruczołów łojowych: 

  • Zwiększona produkcja sebum  
  • Zwiększona produkcja hormonów androgenowych, czyli testosteronu 
  • Nieprawidłowe tworzenie keratyny  
  • Zwiększona liczba bakterii na skórze, która powoduje trądzik.

Domowe sposoby jak pozbyć się wągrów. Walka z zaskórnikami będzie o wiele łatwiejsza

Niektórzy próbują usunąć zaskórniki, wyciskając je. Jednak takie postępowanie, pogłębia problem, a nie go rozwiązuje. Możesz w ten sposób usunąć zatkane sebum z zaskórnika i pozostawić bliznę. Ponadto otwarte pory z czasem wypełnią się większą ilością oleju lub bakterii. Istnieją również szanse, że cały zaskórnik nie zostanie usunięty, pozostawiając część, która może zostać zainfekowana, później. Użyj domowych środków, aby bezpiecznie i naturalnie usunąć nieestetyczne wągry: 

  • Peeling solny lub cukrowy. Złuszczaj powierzchnię skóry za pomocą peelingu. Naturalna szorstkość tych substancji, usuwa martwe komórki. Umyj twarz dowolnym środkiem czyszczącym, a następnie zastosuj sól lub cukier do dotkniętego obszaru. Wmasuj w skórę małymi, okrężnymi ruchami przez około 30 sekund. Po zakończeniu dokładnie spłucz twarz wodą, aby usunąć wszelkie ślady peelingu.
  • Olejek z drzewa herbacianego może zatrzymać rozwój bakterii. Ma właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe, które pomagają zwalczać bakterie, wirusy i wolne rodniki. Aby wykorzystać go do usuwania wągrów, weź trochę waty i dodaj do niej kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. Nałóż go na zaskórniki i pozostaw na tak długo, jak to możliwe.
  • Zielona herbata jest przeciwutleniaczem, dzięki czemu może zmniejszyć produkcję oleju w skórze. Korzyści zdrowotne wynikają głównie z polifenoli obecnych w produkcie. Weź suche liście zielonej herbaty i wymieszaj je z wodą, a następnie wmasuj w skórę. Rób tak do 30 sekund małymi, okrężnymi ruchami, a po zakończeniu spłucz twarz wodą.
Więcej o: