Fryzjerka radzi, jak poprawnie myć włosy. Zrób jedną rzecz. Będą zdrowe i lśniące

Twoje włosy są suche i matowe? A może nieustannie się puszą oraz nie układają tak, jak byś chciała? Okazuje się, że każdy z tych problemów można szybko i łatwo wyeliminować. Wystarczy nie popełniać popularnych błędów podczas mycia włosów. Na te rzeczy zwracaj uwagę, a zobaczysz różnicę.

Jayne Rutland jest fryzjerką z dwudziestoletnim doświadczeniem, a od kilku lat prowadzi również własną markę kosmetyczną. Doskonale zna się na włosach i wie, jak o nie dbać, by były zdrowe i lśniące. Okazuje się, że największą różnicę możemy zobaczyć po wprowadzeniu prawidłowej techniki mycia włosów. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy tego, że popełnia popularne błędy, przez które kosmyki szybko się niszczą, puszą oraz są matowe. Na co warto więc zwracać uwagę?

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prawidłowo myć włosy? Była fryzjerka radzi, na co zwracać uwagę

Okazuje się, że wiele osób może popełniać podstawowe błędy, przez które kondycja włosów nie jest zbyt dobra. Niepoprawna technika mycia może doprowadzić do uszkodzeń oraz przesuszenia, przez co pasma często są spuszone, matowe i niezbyt podatne na układanie. Jayne Rutland postanowiła podzielić się kilkoma wskazówkami, które sprawią, że fryzura znacznie lepiej będzie się prezentować. Jak myć włosy krok po kroku?

  1. Dobrze zmocz włosy - jeśli tego nie zrobimy, szampon nie będzie się pienił wystarczająco dobrze, a przez to będziemy mieć tendencje do nakładania zbyt dużej ilości kosmetyku. Gdy włosy są dobrze zmoczone, łatwiej też dostać się do każdego pasma.
  2. Myj tylko skórę głowy - pamiętaj, by szampon nakładać tylko na skórę głowy, a następnie delikatnie masować nim skalp. Długość włosów zostanie odpowiednio doczyszczona za pomocą spływającej piany. To wystarczy, by umyć je z zabrudzeń. Bezpośrednie pocieranie długości włosów szamponem jest popularnym błędem, przez który wysuszają się, a później nawet niszczą.
  3. Powtórz krok drugi - włosy należy myć szamponem dwukrotnie. Pierwszy raz oczyści je z zanieczyszczeń, a drugi dopiero pomoże dokładnie domyć skórę głowy.
  4. Dokładnie spłucz szampon - kolejnym popularnym błędem podczas mycia włosów jest niedokładne spłukiwanie kosmetyku. Poświęć na to więcej czasu, a skóra głowy będzie się mniej przesuszać. 
  5. Nie zapomnij o odżywce - po każdym myciu należy też nakładać na długość włosów porcję odżywki, by zadbać o ich kondycję. Pozostaw kosmetyk nawet na kilka minut, a efekty będą o wiele lepsze.

Zrób to przed umyciem włosów. Cienkie i delikatne pasma od razu ci "podziękują"

Jayne Rutland radzi również, by do rutyny pielęgnacyjnej dołączyć jeden trik, który poleca szczególnie osobom z cienkimi, łamliwymi lub zniszczonymi włosami. Tuż przed każdym myciem zabezpiecz końcówki kilkoma kroplami ulubionego oleju. Możesz wykorzystać olej z pestek malin, z awokado lub oliwę z oliwek. Po tym od razu umyj włosy według powyższych wskazówek. Olej pomoże zabezpieczyć końcówki przed środkami myjącymi znajdującymi się w szamponie. Dzięki temu staną się mniej podatne na uszkodzenia, a dodatkowo zostaną odżywione i nawilżone.

Więcej o: