Budzisz się z opuchniętą twarzą rano? Rozgrzej i przyłóż. Pożegnasz problem w 20 sekund

Zastanawiasz się, dlaczego po przebudzeniu masz opuchniętą twarz? To naturalne, że martwisz się, gdy dzieje się to każdego ranka. Obrzęk może wskazywać na wiele podstawowych problemów. To sposób, w jaki ciało mówi ci, że coś jest nie tak. Oto niektóre z najczęstszych powodów i jak sobie z nimi radzić.

Opuchnięta twarz często wskazuje na problemy związane ze stylem życia. Zwykle nie musisz się martwić, jeśli od czasu do czasu wystąpi jej lekki obrzęk. Podejmij kroki, jeśli zdarza się to każdego ranka. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, należy najpierw zidentyfikować przyczynę obrzęku. Współpraca z lekarzem pomoże potwierdzić diagnozę.

Zobacz wideo Justyna Gradek o operacjach za granicą: Turcja jest pionierem jeśli chodzi o.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje opuchniętą twarz? Nie zdajemy sobie sprawy z wpływu niektórych czynności na nasz wygląd

Obrzęk twarzy pojawia się, gdy w tkankach twarzy nadmiernie gromadzi się płyn. Wiele osób odczuwa taki stan zaraz po przebudzeniu. Niektóre z najczęstszych powodów, dla których możesz obudzić się z opuchniętą twarzą to:

  • Nieprawidłowa pozycja do spania i niewygodna poduszka. Spanie np. na brzuchu to jedna z przyczyn opuchlizny twarzy z rana.
  • Spożywanie alkoholu wieczorem. Napoje alkoholowe odwadniają organizm i rozszerzają naczynka, z których ucieka limfa, tworząc obrzęki.
  • Niezdrowa dieta. Wiele pokarmów takich jak słodycze i wysoko przetworzona żywność zawierająca dużą ilość soli, przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie i powoduje poranną opuchliznę.
  • Zmiany hormonalne. Wahania hormonalne np. kilka dni przed miesiączką mogą wpływać na pojawienie się obrzęku na twarzy.
  • Alergia np. na kosmetyki, pokarmy, napoje czy pościel. Opuchlizna pojawia się szybko po kontakcie z alergenem i towarzyszy jej świąd i zaczerwienienie skóry.
  • Stany zapalne. Najczęściej wywołane przez zakażenie bakteryjne np. w jamie ustnej, błonie śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Męczy cię opuchnięta twarz rano? Wypróbuj sprawdzony sposób na zmniejszenie obrzęku

Swoim sposobem na opuchniętą twarz po przebudzeniu podzieliła się pewna użytkowniczka platformy TikTok, funkcjonująca pod nazwą @lullalove_pl. Chodzi o wykonanie masażu limfatycznego, który jest rodzajem masażu uciskowego wykonywanego w celu pobudzenia krążenia limfy. Poprzez wykonywane ruchy jesteśmy w stanie w 20 sekund zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Twarz dzięki takiemu masażowi staje się bardziej promienna i nabiera delikatniejszego kształtu.

  1. Rozgrzej dłonie i przyłóż do twarzy, delikatnie podciągając skórę w górę.
  2. Opukaj kości obojczyka. Możesz też podnosić i opuszczać ramiona.
  3. Z pomocą specjalnej szczotki wykonuj ruch od żuchwy do obojczyka.
Więcej o: