Krople żołądkowe na włosy to hit w pielęgnacji. Stosuj regularnie. Wysyp "baby hair" gwarantowany

Krople żołądkowe na włosy to sprytny i niedrogi sposób na gęste i mocne pasma. Z sukcesem zastąpisz nimi wcierki oraz sprawisz, że włosy przestaną wypadać. Jak je stosować, by nie podrażnić skóry głowy?

Domowe sposoby są nie tylko znacznie tańsze niż korzystanie z gotowych, sklepowych produktów, ale również niezwykle skuteczne. Jeśli zmagasz się z wypadającymi włosami, warto sięgnąć po niedrogi produkt z apteki. Choć zazwyczaj używamy go przy dolegliwościach żołądkowych, idealnie sprawdzą się także w pielęgnacji. Jak stosować krople żołądkowe na włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak działają krople żołądkowe na włosy? Zapomnij o łupieżu i rzadkich pasmach

Nieodpowiednia i niedopasowana do potrzeb włosów pielęgnacja, suszenie i ciągła stylizacja z pomocą ciepła, farbowanie chemiczne oraz kiepska dieta... To dopiero początek czynników, które mają wpływ na kondycję włosów. Jeśli z tego powodu zaczynają nadmiernie wypadać, poza wizytą u specjalisty oraz zmianami u podstaw warto wspomóc je domowymi sposobami. Z pomocą kropli żołądkowych sprawisz, że będą rosnąć mocne, gładkie i gęste. Działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dlatego warto po nie sięgać przy problemach z łupieżem lub przetłuszczaniem się skóry głowy. Oprócz tego wzmacniają pasma oraz stymulują cebulki do wzrostu. W jaki sposób ich użyć?

Jak stosować krople żołądkowe na włosy? Zrób niezawodną wcierkę przeciwwypadaniu

Najprostszym sposobem na wykorzystanie kropli żołądkowych w problemach z włosami jest zrobienie z nich wcierki. Pamiętaj, by przed pierwszym zastosowaniem zrobić próbę uczuleniową oraz wybrać krople bez alkoholu w składzie. Jeśli wszystko będzie w porządku, jedną kroplę produktu rozcieńcz w trzech łyżkach wody, wymieszaj, a następnie wmasuj w skórę głowy. Gdy skończysz, zawiń włosy w ręcznik i trzymaj w cieple do 30 minut. Po tym czasie spłucz ciepłą wodą i umyj pasma jak zwykle. Powtarzaj maksymalnie dwa razy w tygodniu, a pierwsze efekty i wysyp "baby hair" zauważysz błyskawicznie. Zamiast wody możesz użyć naparu z pokrzywy.

Wcierka z kropli na dłużej. Wymieszaj i przelej do buteleczki

Wcierkę z kropli żołądkowych możesz przygotować także na zapas. W tym celu rozcieńcz 5 kropli produktu w 15 łyżkach wody lub naparu, wymieszaj i przelej do buteleczki z atomizerem. Stosuj tak, jak wyżej maksymalnie 2 razy w tygodniu. W ten prosty sposób sprawisz, że skuteczną wcierkę będziesz mieć zawsze pod ręką.

Więcej o: