Jak się pozbyć cellulitu? Oblewaj naprzemiennie przez 20 sekund. Pożegnasz "pomarańczową skórkę"

Większość kobiet ma go na udach, pośladkach lub brzuchu. To normalne, że cellulit może również przeszkadzać. Wtedy pomocne mogą okazać się domowe sposoby, aby uczynić go mniej zauważalnym.

Cellulit to stan charakteryzujący się wgłębieniami, marszczeniami lub wyglądem "pomarańczowej skórki", który najczęściej zlokalizowany jest na udach, brzuchu i pośladkach. W niektórych przypadkach jest również widoczny na piersiach, podbrzuszu i ramionach. Stan ten jest spowodowany nierównomiernym ruchem włókien, które łączą skórę z mięśniami. W miarę gromadzenia się tłuszczu, niektóre z włókien naciskają na skórę, podczas gdy inne ciągną się w dół, powodując nieregularny efekt wgłębień. Ważne, aby pamiętać, że każdy ma te komórki tłuszczowe, niezależnie od tego, co je i jak często ćwiczy.

Zobacz wideo Zapach cytryny łagodzi u niektórych ból głowy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy pozbycie się cellulitu jest możliwe? Odpowiedź może zaskoczyć

Nikt nigdy nie powinien się wstydzić, że ma cellulit lub że jest to coś, czego po prostu trzeba się pozbyć. Cellulit jest całkowicie normalny i jest czymś, co w pewnym stopniu ma wiele z nas. Ze względu na sposób powstawania, prawie niemożliwe jest całkowite usunięcie go w domu, jednak jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć jego występowanie oraz widoczność. Co ciekawe, istnieje skala stopni cellulitu - łagodny, umiarkowany, ciężki. Naturalnie, im łagodniejszy stan, tym łatwiej go zredukować.

Jak pozbyć się cellulitu? Zanim wydasz pieniądze na "cudowne" kremy wypróbuj domowe sposoby

Uciążliwe wgłębienia nie znikają z dnia na dzień. Najlepszymi sposobami walki z cellulitem jest wdrożenie kilku czynności do swojego stylu życia, aby cieszyć się w pełni sezonem bikini. Szereg korzyści w postaci zmniejszenia widoczności "pomarańczowej skórki" i nie tylko zauważysz, podejmując kilka działań:

  • Wykonuj regularnie peeling z fusami z kawy. Kofeina, zwiększa sprężystość zewnętrznej warstwy skóry, a cały zabieg dodatkowo oczyszcza i pobudza krążenie w komórkach.
  • Bierz prysznic na przemian zimną i ciepłą wodą przez około 20 sekund. Kiedy używasz zimnej wody, naczynia kurczą się, a następnie rozszerzają w ciepłej wodzie. Wspomaga to krążenie krwi, a tkanka staje się jędrniejsza.
  • Jazda na rowerze, jogging i stepper to twoi sprzymierzeńcy na drodze do lepiej wyglądającej skóry. Ponieważ ćwiczenia nie tylko napinają mięśnie, ale także wygładzają skórę.
  • Masuj skórę rękawiczką złuszczającą lub szczoteczką antycellulitową. Masaże poprawiają krążenie i pobudzają przepływ limfy. 
  • Zwalczaj cellulit od wewnątrz, jedząc produkty o niskiej zawartości soli. Sól wchłania wodę w organizmie, co powoduje obrzęk tkanek. Zamiast tego doprawiaj potrawy, aromatycznymi ziołami. Skóra jest odbiciem naszego ciała.
Więcej o: