Jak w kilka sekund odjąć sobie 5 lat? Wystarczy jeden kosmetyk za 10 zł! Ten trik to hit

Chcesz wizualnie odjąć sobie lat i optycznie powiększyć oczy? To prostsze niż myślisz! Makijażystka gwiazd podzieliła się swoim sprawdzonym patentem. - Polecam ją nawet kobietom, które nie noszą makijażu - mówi. Wypróbuj, a już zawsze będziesz tak robić.

Więcej o makijażu przeczytasz na Gazeta.pl

Dobrze wykonany makijaż potrafi podkreślić urodę, zatuszować pewne niedoskonałości, a nawet wizualnie odjąć lat. Co ciekawe, wcale nie musisz wykonywać pełnego makijażu, by optycznie się odmłodzić czy powiększyć oczy. Makijażystka podzieliła się z nami patentem, który możesz stosować na co dzień, nawet jeśli się nie malujesz. Wszystko, czego potrzebujesz, to produkt, który kupisz nawet za niecałe 10 zł.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Jak odjąć sobie lat w kilka sekund? Wypróbuj patent makijażystki

Mowa o kredce w kolorze nude na linię wodną oka. Ten niepozorny trik zapewni efekt wow! To jednak nie wszystko. Jeśli wykonujesz pełny make up, możesz także postawić na kępki rzęs, błyszczyk oraz róż - to kolejne elementy, które zdaniem makijażystki wizualnie odmładzają.

Beżowa kredka na linii wodnej oka! Polecam ją nawet kobietom, które nie noszą makijażu - świetnie sprawdza się w rozjaśnieniu spojrzenia, optycznego powiększenia oka. Trikiem wizualnie odmładzającym są również kępki rzęs. (...) Kępki rzęs są idealne dla opadającej powieki czy małych oczu. Kolejny trik to po prostu... błyszczyk. Jeśli nie mamy zmarszczek wokół ust, to błyszczyk sprawdza się doskonale w wieku dojrzałym. Świetnie odmładza, dodaje świeżości i blasku naszej twarzy, podobnie jak róż na policzkach

- powiedziała w rozmowie z nami makijażystka Kasia Wrona.

Odmładzający makijaż. Tego unikaj, bo tylko dodasz sobie lat

Wiele kobiet wykonując makijaż nie zdaje sobie sprawy, że popełnia błędy, które wizualnie postarzają. - Zbyt mocny makijaż to chyba rzecz, której najbardziej nie lubię. Uważam, że uroda powinna być podkreślona, ale nie przerysowana. Wśród naszych grzechów głównych znajduje się też na pewno za ciemny podkład czy też nieumiejętnie dobrany podkład albo czarna kreska na linii wodnej oka przy małych oczach czy w ogóle ciemne kreski wokół oczu - tłumaczy makijażystka.

Więcej o: