Podczas upału nie sięgaj tylko po wodę. Są lepsze sposoby na szybkie schłodzenie organizmu

Tegoroczne lato zaskoczyło nas nieustępującymi upałami. Ze względu na pogodę warto codziennie spożywać duże ilości płynów, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Okazuje się, że niektóre napoje nawadniają równie dobrze, co woda. Co pić w upał?

Woda jest najpopularniejszym płynem na świecie. To właśnie po nią sięgamy najczęściej, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieją płyny, które nawodnią i przyniosą ulgę w podobnym stopniu. Sprawdź, o czym mowa i na co warto zwrócić uwagę podczas tegorocznych upałów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Lili Antoniak wspomina tropikalny ślub: Gdyby wiedzieli, to by nie przyjęli tego zlecenia

Jaki jest dobry napój na upalne dni? 3 płyny pomogą się nawodnić i ochłodzić

Portal "Healthshots" we współpracy z Deepti Khatuja, stojącą na czele jednej z klinik dietetycznych w Gurugram w Indiach przygotował listę płynów, które oprócz wody warto spożywać podczas upałów.

  1. Woda kokosowa — To świetny sposób na wspomożenie organizmu podczas upału, ponieważ zawiera wiele witamin, minerałów i elektrolitów.
  2. Herbata miętowa — Mięta  znana jest ze swoich właściwości chłodzących ze względu na wysoką zawartość mentolu, który daje uczucie chłodu. Możesz zrobić gorącą lub mrożoną herbatę miętową i pić ją przez cały dzień. Choć wydaje się, że ciepły napój zadziała rozgrzewająco, w rzeczywistości pomoże bardziej się spocić i ochłodzić organizm.
  3. Maślanka — Picie maślanki może pomóc ochłodzić organizm, a nawet poprawić metabolizm. Płyn jest pełen probiotyków, witamin i minerałów, które pomogą przywrócić naturalną energię organizmu, jeśli czujesz się wyczerpana upałem.

Co jeść w upalne dni? Na to warto zwrócić uwagę

Deepti Khatuja oprócz napojów wskazała również na dwa produkty, którymi warto się raczyć w upalne dni. Co wymieniła ekspertka?

  1. Jogurt — Produkt ma właściwości przeciwzapalne i jest doskonałym źródłem wapnia. Możesz jeść go prosto z pudełka lub zmieszać z owocami, orzechami i smoothie.
  2. Aloes — Roślina świetnie działa na skórę. To dlatego kobiety często używają go do pielęgnacji, dzięki czemu cieszą się promienną skórą. Okazuje się, że jego liście i wewnętrzny żel można jeść, co pomoże obniżyć temperaturę ciała.
Więcej o: