Potówki na twarzy usuniesz domowym sposobem. Nałóż tę papkę. To "bardzo pomocne"

Jak pozbyć się potówek na twarzy? Lato i ciepłe powietrze sprzyjają pojawianiu się zmian skórnych, które nie prezentują się estetycznie. Choć z czasem zazwyczaj znikają same, warto wypróbować domowe sposoby, dzięki którym zejdą o wiele szybciej. Co należy zrobić?

Potówki na twarzy są zmianami skórnymi powstającymi wskutek problemów z funkcjonowaniem gruczołów potowych. Można je zauważyć zarówno u dorosłych, jak i dzieci oraz niemowląt. Jak się ich pozbyć? Okazuje się, że pomogą domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Justyna Gradek o operacjach za granicą: Turcja jest pionierem jeśli chodzi o.

Czy potówki same znikną? Dlaczego pojawiają się na twarzy?

Potówki na twarzy zazwyczaj mają postać białych i czerwonych krostek. Mogą pojawić się praktycznie na każdej części ciała, na której znajdują się gruczołowy potowe. Najczęściej zauważa się je latem, w czasie upałów, ale mogą wystąpić też zimą z powodu przebywania w mocno ogrzewanych mieszkaniach. Zdarza się, że potówki ujawniają się też po wysiłku fizycznym. Dlaczego tak się dzieje? Wiąże się to z nieprawidłowo funkcjonującymi gruczołami potowymi. Na twarzy zazwyczaj występują w okolicy policzków, czoła i pod oczami. Na szczęście można przyspieszyć ich zniknięcie domowymi sposobami. Co należy zrobić?

Jak pozbyć się potówek na twarzy? Proste metody szybko złagodzą zmiany

Potówki na twarzy możesz przemywać naparami ziołowymi — sprawdzi się kora dębu, melisa, rumianek, mięta i brzoza. Nie zapominaj też o piciu sporych ilości wody. Co jeszcze możesz zrobić? Na Tiktoku @aliyyadvicee jakiś czas temu opublikowano nagranie, w którym autorka zaproponowała swoje sposoby na potówki.

  1. Zimne kąpiele i prysznice. Zazwyczaj gdy skóra jest schłodzona, potówki się zmniejszają.
  2. Noszenie lekkich, przewiewnych ubrań. Dzięki temu można zapobiec pojawieniu się potówek lub złagodzić je gdy już wystąpią.
  3. Unikanie wilgotnego powietrza w czasie, gdy skóra się goi.
  4. Przykładanie do zmian woreczków lodu lub noszenie schłodzonych ubrań.
  5. Nakładanie na zmiany papki z płatków owsianych lub aloesu.

Pod nagraniem internauci podzielili się spostrzeżeniami, że problem potówek występuje u wielu osób i w różnych miejscach ciała.

Spróbuję, bo miałam 2 wysypki z gorąca, nie wiem dlaczego, nie czułam się dzisiaj spocona.
Mam to na twarzy.
O mój Boże, to bardzo pomocne, dzięki. Mam potówki na rękach. Nie mam szczęścia.
Więcej o: