Przekrój cebulę na pół i wsmaruj sok w stopy. Efekt rozłoży cię na łopatki

Wiele kobiet stawia na dbanie o ciało domowymi sposobami, bez konieczności wydawania kroci na preparaty ze sklepu. Okazuje się, że w pielęgnacji stóp świetnie sprawdzi się... cebula! Sprawdź, jaki przyniesie efekt, jeśli wsmarujesz sok z połowy warzywa w stopy.

Cebula jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych warzyw w Polsce. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do gotowanych ziemniaków, okrasa do pierogów czy składnik wielu sałatek. Nie każdy wie, że oprócz gotowania można też wykorzystać cebulę w pielęgnacji stóp. Ze względu na jej właściwości przykry problem odejdzie w zapomnienie, a efekt będzie powalający.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Jak cebula wpływa na organizm? Zawiera szereg pozytywnych składników

Cebula jest bardzo zdrowym warzywem, które podkręca smak wielu dań polskiej kuchni. Jest bogata między innymi w witaminę C, K, E, A, witaminy z grupy B i potas, siarkę, wapń, cynk, magnez oraz żelazo. W celach zdrowotnych i pielęgnacyjnych stosuje się cebulę już od wieków, a nawet dziś popularne jest spożywanie syropu z warzywa w okresie jesiennym i zimowym, co wspiera odporność organizmu. Ze względu na witaminy i minerały cebulę można też wykorzystać w pielęgnacji ciała. Choć metoda wydaje się nietypowa, warto ją wypróbować i stosować regularnie. Co się stanie, jeśli wetrzesz cebulę w stopy? Dzięki temu trikowi szybko rozwiążesz pewien nieprzyjemny problem.

Przekrój cebulę na pół i wsmaruj w stopy. Efekt powali cię na kolana

Jeśli borykasz się z problemem nieprzyjemnego zapachu stóp, czym prędzej chwyć cebulę z kuchni. Zawartość siarki w warzywie sprawi, że zastosowane na tej części ciała szybko zwalczy nieprzyjemny problem, zabijając stojące za nim bakterie. Wszystko ze względu na właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze cebuli. Co dokładnie należy zrobić? Sposoby są dwa.

  1. Przekrój cebulę na pół i nacieraj nią regularnie stopy.
  2. Pokrój cebulę w plastry, włóż do skarpetek i wsuń je na stopy. Odczekaj około 20 minut.
Więcej o: