Dermatolog zdradził najlepszy sposób na depilację. Działa jak krem, jest "skuteczny i bezpieczny"

Golenie nóg to zmora każdej kobiety. Jeśli masz wrażliwą skórę, niektóre metody mogą okazać się naprawdę bolesne. Z pomocą przychodzi domowe mydełko do depilacji, które jest delikatne i skuteczne. Żeby je zrobić, będą ci potrzebne trzy składniki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Istnieje kilka metod depilacji nóg: maszynką, laserem, woskiem albo depilatorem. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Maszynką łatwo się zaciąć, z kolei depilator czy wosk mogą podrażnić skórę, a sam proces golenia bywa bolesny. Wszystkie wymienione sposoby zabierają też dużo czasu i nie gwarantują długotrwałych efektów. Prawdziwą rewolucją w tym temacie okazało się być mydełko do depilacji.

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Mydło do depilacji. Rewolucja na rynku kosmetycznym

Mydło do depilacji działa podobnie jak krem do depilacji. Osłabia cebulki włosa, które pod wpływem nałożonej na nie substancji same wypadają. Cały proces jest delikatny i bezbolesny, nie ma mowy o krostkach ani wrastających włoskach. Takie mydełko możesz zrobić samodzielnie w domu. Będzie ci do tego potrzebne mydło glicerynowe, szafran oraz siarczan baru. Rozpuść mydło w wodzie, dodaj jedną łyżeczkę szafranu i wymieszaj. Dosyp dwie łyżeczki siarczanu baru. Ponownie wymieszaj, przelej do małej miski i poczekaj, aż zastygnie. - Tak skomponowane mydło jest skutecznym i bezpiecznym kosmetykiem depilującym owłosienie ze skutecznością równą drogim kremom o takich samych właściwościach - powiedział dermatolog Bartosz Pawlikowski.

Idealnie gładkie nogi. Jak działa mydełko do depilacji?

Gdy mikstura zastygnie, nałóż grubą warstwę na zwilżone nogi i pozostaw na 6 minut. Po tym czasie zbierz pozostałości szpatułką albo mokrą materiałową ściereczką. Skóra będzie idealnie gładka. - Baryt posiada właściwości depilujące, stąd użycie go w mydle skutkuje usunięciem owłosienia jak w przypadku kremów do depilacji. Szafran jest znaną i drogą przyprawą, ale w ziołolecznictwie jest znany z pozytywnego wpływu na układ krwionośny, leczenie depresji lub redukcji napięcia przedmiesiączkowego. Na skórę wpływa kojąco i łagodzi stan po depilacji - wyjaśnił Pawlikowski. 

Więcej o: