Co pomaga na bóle miesiączkowe? Postaw na pięć produktów. Szybko odczujesz ulgę

Co na silny ból brzucha podczas okresu? Jeśli ból miesiączkowy nie daje ci żyć, uśmierzą go domowe sposoby. Okazuje się, że wystarczy wprowadzić kilka zmian, a uczucie dyskomfortu znacznie się zmniejszy. Oprócz tego sprawdzą się domowe napary i ciepłe kompresy.

Organizm i ciało każdej kobiety są różne. Niektóre z nas co miesiąc doświadczają silnego bólu miesiączkowego, podczas gdy inne nie odczuwają z tego powodu żadnych dolegliwości. Zdarza się, że bolesne doświadczenia miesiączkowe uniemożliwiają swobodne funkcjonowanie nawet przez kilka dni. U niektórych kobiet w zmniejszeniu bólu miesiączkowego mogą pomóc naturalne metody.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bovska przyznaje, że od lat choruje na endometriozę. "Czasem matki mówią dziewczynkom, że miesiączka ma boleć"

Co pomaga na silne bóle miesiączkowe? Postaw na 5 produktów

Specjalistka zaburzeń miesiączkowania u kobiet, magister farmacji i dietetyczka kliniczna Katarzyna Kożuch publikująca nagrania na TikToku pod nazwą @wiecejnizhormony w jednym z nagrań zaproponowała metodę, która może pomóc zmniejszyć ból miesiączkowy. Okazuje się, że nieprzyjemne dolegliwości są głównie wywoływane hormonami — prostaglandynami, które powodują stan zapalny i skurcze mięśni macicy, co objawia się bólem.

Autorka nagrania poleca, by około 1 tydzień przed planowaną miesiączką włączyć do diety łososia, makrelę, migdały, słonecznik i imbir. Produkty mogą zmniejszyć ilość prostaglandyn w organizmie i złagodzić tym samym skurcze.

Co na silny ból brzucha podczas okresu? Pomogą proste, domowe metody

Oprócz zmian w diecie możesz sobie też pomóc innymi sposobami. Jak zmniejszyć ból miesiączkowy?

  • Rumianek — Zioło dzięki zawartości flawonoidów i terpenoidów działa rozkurczowo i przeciwzapalnie. Picie naparu może więc zmniejszyć ból miesiączkowy.
  • Termofor — Ciepło działa rozkurczowo i przeciwbólowo. Należy jednak pamiętać, by nie trzymać przedmiotu zbyt długo na brzuchu, co może zwiększyć obfitość krwawienia.

Pamiętaj, że jeśli bóle miesiączkowe za każdym razem sprawdzają ci ogromny ból, należy udać się do lekarza ginekologa. Możliwe, że dolegliwości wiążą się z problemami zdrowotnymi, z których nie zdajesz sobie sprawy. Specjalista na podstawie badań zaproponuje odpowiednie dla organizmu rozwiązanie.

Więcej o: