Cieni pod oczami nie kryje nawet korektor? Wyciągnij jeden produkt z lodówki i pożegnaj ciemne kręgi

Cienie pod oczami są dość powszechne i wcale nie nie muszą oznaczać końca świata. Najlepszym sposobem na zniwelowanie widoczności ciemnych kręgów są naturalne rozwiązania, które znajdziesz w każdym sklepie.

Problem cieni pod oczami, nie jest obcy, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ponieważ skóra wokół oczu jest wrażliwa, w leczeniu tych problemów najlepiej stosować naturalne środki zaradcze zamiast produktów chemicznych. Oto proste i łatwe do wykonania domowe środki, które mogą pomóc rozwiązać problem cieni pod oczami.

Zobacz wideo Pielęgnacja na jesień i zimę. Makijażystka Patrycja Dobrzeniecka zdradza swoje sekrety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co powoduje cienie pod oczami? Możliwe przyczyny

Cienie pod oczami mogą pojawić się z wielu powodów. Jedną z najczęstszych przyczyn jest naturalne starzenie się. Wraz z wiekiem skóra pod oczami zaczyna się rozluźniać i przerzedzać, przez co naczynia krwionośne pod skórą stają się bardziej widoczne. Inne przyczyny cieni pod oczami to:

 • Genetyka. Cienie pod oczami mogą występować rodzinnie.
 • Zapalenie skóry. Egzema i kontaktowe zapalenie skóry mogą powodować rozszerzenie naczyń krwionośnych pod oczami i prześwitywanie przez skórę.
 • Pocieranie i drapanie oczu może powodować obrzęk pod oczami i pękanie naczyń krwionośnych.
 • Brak snu. Złe nawyki, związane ze snem powodują, że skóra pod oczami wydaje się blada. Naczynia krwionośne mogą łatwo prześwitywać przez skórę.
 • Przebarwienia. Zbyt duża ekspozycja na słońce powoduje, że ciało wytwarza więcej melaniny, czyli substancji, która nadaje skórze kolor.
 • Odwodnienie. Skóra pod oczami może wyglądać na matową, gdy nie pijesz wystarczającej ilości wody.
 • Czynniki związane ze stylem życia, takie jak stres, nadmierne spożywanie alkoholu i palenie, mogą powodować cienie pod oczami.

Domowe sposoby na cienie pod oczami. Jak się ich pozbyć?

Chociaż dostępnych jest wiele produktów, które obiecują pozbyć się cieni pod oczami, najlepiej jest wybrać naturalne środki zaradcze. Powód? Są najlepszym sposobem na odżywienie skóry. Jednym z nich jest pomarańcza, a konkretniej jej sok, który jest bogaty w witaminy, zwłaszcza A i C, które pomagają zachować zdrową skórę. W połączeniu z gliceryną zmniejszy widoczność ciemnych kręgów i sprawi, że skóra stanie się miękka i gładka.

 1. Weź świeży sok pomarańczowy i dodaj do niego niewielką ilość gliceryny.
 2. Następnie weź dwa waciki i zanurz je w soku.
 3. Nałóż na obszar pod oczami.
 4. Pozostaw na 5-8 minut, a następnie zmyj wodą.
 5. Kontynuuj powtarzanie tej metody, aż uzyskasz pożądane rezultaty.
Więcej o: