Podrażnione nogi po goleniu to przeszłość! Wystarczy zaparzyć i spryskać skórę. Od razu poczujesz ulgę

Jeśli twoja skóra jest wrażliwa, prawdopodobnie borykasz się z podrażnieniami po goleniu nóg. Okazuje się, że istnieją dwa sprytne sposoby na to, by zniwelować problem, a nawet szybko się go pozbyć. Wystarczy przetrzeć skórę jednym z płynów, a błyskawicznie poczujesz ulgę.

Latem, kiedy zdarza nam się golić nogi nawet codziennie, możemy być podatni na powstawanie różnych podrażnień. Szczególnie jeśli mamy naprawdę delikatną i wrażliwą skórę. Warto temu zapobiegać, lecz co zrobić, gdy podrażnienia już się pojawią? Wystarczy zastosować sprytny domowy sposób, aby od razu poczuć ulgę i pozbyć się swędzenia oraz pieczenia.

Zobacz wideo Kate Hudson zaprezentowała domowy trening na nogi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na podrażnienia po goleniu nóg? Ten napar złagodzi i nawilży skórę

Gdy po goleniu na twoich nogach pojawiają się podrażnienia, od razu sięgnij po dwa domowe sposoby, które pomogą ci szybko je złagodzić. Od razu poczujesz ulgę, a uczucie swędzenia oraz pieczenia błyskawicznie powinno ustąpić. W tym celu warto sięgnąć po rumianek. Na skórę działa łagodząco, nawilżająco i odżywczo, dzięki czemu doskonale sprawdzi się do przemywania nóg po goleniu. Wystarczy jedynie zaparzyć dwie łyżeczki rumianku w filiżance wody, a gdy napar ostygnie, przemyć nim skórę. Możesz zrobić to za pomocą nasączonego wacika lub spryskując ciało.

W podobny sposób zadziała ocet jabłkowy. Jeśli nie masz czasu na parzenie rumianku, zastosuj właśnie ten produkt. Jest antybakteryjny i przeciw zapalny. Należy przetrzeć skórę wacikiem nasączonym octem jabłkowym, a po kilku minutach zmyć produkt. Czynność te warto powtarzać nawet dwa razy dziennie, żeby skutecznie pozbyć się podrażnień.

Jak zapobiegać powstawaniu podrażnień po goleniu? Pamiętaj o kilku rzeczach

Zamiast łagodzić podrażnienia, lepiej im zapobiegać. Jeśli będziesz pamiętać o kilku rzeczach, prawdopodobieństwo ich pojawienia znacznie się zmniejszył. Przede wszystkim miej na uwadze, by korzystać zawsze z maszynki do golenia o ostrych ostrzach. Jeśli będą tępe, podrażnienia z pewnością się pojawią. Warto też przed zabiegiem zrobić peeling cukrowy lub kawowy, a od razu po goleniu przemyć skórę naparem z rumianku i nałożyć na nogi odżywczy i bardzo dobrze nawilżający balsam, który złagodzi podrażnioną skórę.

Więcej o: