Kosztuje 2 zł, a działa jak botoks na włosy za 150 zł. Nałóż na suche pasma. Efekt zapiera dech

Lato to świetny czas, aby zwiększyć poziom nawilżenia za pomocą głęboko nawilżających i regenerujących zabiegów, takich jak botoks na włosy. Na szczęście nie musisz udawać się w tym celu z wizytą do salonu. Wszystko, czego potrzebujesz, masz już w domu.

W miesiącach letnich włosy mogą tracić wilgoć z powodu promieni UV, chlorowanych basenów i słonej wody oceanicznej. Wynik? Suche, łamliwe i matowe pasma, które desperacko potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo nawilżyć włosy, jednocześnie nie nadszarpując domowego budżetu. Jedyne czego potrzebujesz to składnik, który masz w szafkach kuchennych.

Zobacz wideo Beata Tadla wstaje o 3 w nocy. Jak dba o cerę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepszy sposób na nawilżenie włosów w letnie upały. Zafunduj im domowy botoks na włosy

Nawilżanie włosów w trakcie trwania letnich miesięcy jest bardzo ważne, aby zapobiec pasmom suchym, łamliwym, matowym, a także puszącym. Swoim nietypowym sposobem na odżywienie, wygładzenie, a także wypełnienie łusek podzieliła się na TikToku @BlondHairCare. Chodzi o wykorzystanie, popularnego jako deseru w kuchni budyniu. Dzięki zawartości takich składników jak cukier, proteiny, trochę tłuszczu i skrobia ma dobroczynny wpływ na pasma.

Budyń działa jak botoks na włosy? Zobacz, jak używać. Masz 3 opcje do wyboru

Użytkowniczka TikToka przedstawiła 3 różne opcje przetestowania na włosach domowego składniku, jakim jest budyń. Po każdym z nich możemy spodziewać się efektów w postaci sypkich, nawilżonych, błyszczących i pełnych objętości włosów.

  1. Łyżkę gotowego budyniu na mleku mieszamy z 2 łyżkami ulubionej maski. Jeśli budyń nie zawiera cukru, słodzimy go. Całość nakładamy na powierzchnię włosów i trzymamy 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.
  2. Łyżkę budyniu w proszku (takiego do zalania samą wodą) mieszamy z 2 łyżkami ulubionej maski. Gdy uzyskamy jednolitą konsystencję, nakładamy na pasma i zostawiany na kwadrans, a następnie spłukujemy letnią wodą.
  3. Najpierw nakładamy na włosy gotowy budyń na mleku i zostawiamy na kilka minut. Następnie myjemy głowę szamponem i nakładamy ulubioną maskę.
Więcej o: