Wystarczy jedna rzecz, a wrastające włoski będą wspomnieniem. Ten trik nic nie kosztuje

Wrastające włoski po goleniu to popularny problem, który można łatwo zwalczyć za pomocą domowych sposobów. Wynika często z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry. Czasami wystarczy już jedna zmiana, by pożegnać irytujący problem.

Jeśli borykasz się z problemem, jakim są wrastające włoski, doskonale wiesz, że jest to niezwykle irytujące, a czasami nawet bolesne. Taka przypadłość zdarza się głównie wtedy, gdy nieodpowiednio zadbamy o wrażliwą skórę, a włosy na naszym ciele są grube i sztywne. Można jednak prostymi domowymi sposobami zaradzić wrastającym włoskom. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Czy przed porodem jest konieczne golenie krocza?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zanim zaczniesz golić nogi, dobrze przygotuj skórę. Ten jeden trik zrobi ogromną różnicę

Wrastające włoski pojawiają się przede wszystkim wtedy, kiedy popełniamy popularny błąd pielęgnacyjny. Jest nim brak regularnego wykonywania peelingu. W wielu przypadkach ta jedna zmiana może zrobić ogromną różnicę i sprawić, że problem wrastających włosków przestanie nas dotyczyć. Peeling ciała powinien być wykonywany dwa razy w tygodniu, najlepiej dzień przed goleniem nóg. Wówczas skóra będzie odpowiednio przygotowana do kontaktu z ostrzami maszynki, przez co zminimalizujemy ryzyko podrażnień oraz wrastania włosów. Nie musisz kupować do tego gotowych peelingów. Wystarczy, że z ulubionym olejem kosmetycznym lub oliwą z oliwek połączysz fusy po parzeniu kawy albo cukier. Gotową mieszankę wmasuj w ciało, a następnie spłucz letnią wodą

Jak przygotować skórę do golenia, by uniknąć wrastających włosków? O tym warto pamiętać

Jeśli dzień wcześniej wykonałaś peeling, możesz przejść do golenia włosków. Najpierw weź ciepłą kąpiel lub prysznic. Wystarczy już kilka minut, by zmiękczyć włosy. Nałóż na nogi odżywkę i pamiętaj, że golenie musi się odbywać w kierunku ze wzrostem włosa. Po skończonym zabiegu zadbaj o odpowiednie odżywienie, nawilżenie i natłuszczenie skóry. Wykorzystaj do tego balsam do ciała, lecz pamiętaj, że należy stosować go codziennie. Dzięki temu skóra będzie miękka, a ogolone włoski przy wzroście łatwiej się przez nią przebiją, zamiast wrastać pod powierzchnią naskórka. 

Więcej o: