Czego w makijażu powinny unikać panie po 50.? Makijażystka mówi wprost: "Postarza"

Makijażem można zarówno odjąć, jak i dodać sobie lat. Malując się, żadna z nas nie chce działać na swoją niekorzyść, jednak wiele kobiet robi to zupełnie nieświadomie. Makijażystka gwiazd zdradziła, jakich błędów powinny wystrzegać kobiety, szczególnie te w dojrzałym wieku.

Więcej o makijażu przeczytasz na Gazeta.pl

Dobrze wykonany makijaż sprawia, że wiele kobiet nie tylko wygląda, lecz przede wszystkim czuje się świetnie. Niestety błędy, które wiele kobiet popełnia podczas codziennego malowania się sprawiają, zamiast podkreślać urodę, wizualnie dodają lat.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Makijażystka gwiazd zdradza, czego w makijażu powinny unikać panie po 50 r.ż.

Kasia Wrona, wizażystka z międzynarodowym doświadczeniem, w rozmowie z nami zdradziła, jakich elementów w makijażu powinny unikać kobiety po pięćdziesiątce. - Zbyt mocny makijaż to chyba rzecz, której najbardziej nie lubię. Uważam, że uroda powinna być podkreślona, ale nie przerysowana. Wśród grzechów głównych znajduje się też na pewno za ciemny podkład czy też nieumiejętnie dobrany podkład albo czarna kreska na linii wodnej oka. Zbyt ciemny podkład postarza, pomarańczowe odcienie dodają lat. Zamiast ciemnych kresek wokół oczu lepiej jest postawić na beżowy ołówek na linię wodną oka - tłumaczy.

Jak makijażem odjąć sobie lat? 4 triki makijażystki

Obok postarzających elementów makijażu są również i te, które optycznie potrafią odjąć lat. Makijażystka gwiazd podzieliła się z nami patentem, który można stosować na co dzień, nawet jeśli nie wykonuje się pełnego makijażu. - Właśnie ta beżowa kredka na linii wodnej oka! Polecam ją nawet kobietom, które nie noszą makijażu. Świetnie sprawdza się w rozjaśnieniu spojrzenia, optycznego powiększenia oka. Trikiem wizualnie odmładzającym są również kępki rzęs, które po kilku treningach można nauczyć się naklejać samej sobie bardzo szybko. (...) Kępki rzęs są idealne dla opadającej powieki czy małych oczu. Kolejny trik to po prostu... błyszczyk. Jeśli nie mamy zmarszczek wokół ust, to błyszczyk sprawdza się doskonale w wieku dojrzałym. Świetnie odmładza, dodaje świeżości i blasku naszej twarzy, podobnie jak róż na policzkach - zdradza Kasia Wrona.

Więcej o: