Co na ukąszenia komarów? Trik "działa od razu". Wystarczy namoczyć i przyłożyć do ugryzienia

Jeśli w porę nie odstraszymy owadów, możemy liczyć się z pojawieniem nowych ukąszeń, które swędzą i mogą naprawdę zirytować. Szczególnie uciążliwe są w przypadku dzieci, które od razu zaczynają je rozdrapywać. Istnieją jednak triki, które mogą od razu przynieść ulgę. Co na ukąszenia komarów?

Ugryzienia komarów oraz innych owadów mogą nas spotkać, gdy częściej przebywamy poza domem. Jeśli się przed nimi nie ochronimy, warto poznać sposoby, które przyniosą ulgę, gdy na ciele pojawi się wiele ukąszeń. Pozbądź się swędzących bąbli w kilka minut, stosując babciny trik.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na ukąszenia komarów? Babciny trik nic nie kosztuje i działa od razu

Użytkowniczka TikToka z profilu @brunchwithbabs podzieliła się sprytnym sposobem na ukąszenia komarów. Dzięki niemu od razu można poczuć ulgę, a swędzące miejsce przestanie drażnić i zostanie złagodzone. Wystarczy zdezynfekować ukąszenie, a następnie przyłożyć do niego ciepłą łyżkę. Możesz zanurzyć ją w gorącej wodzie, lecz przed przyłożeniem do skóry sprawdź, czy nie jest zbyt ciepła. Po minucie swędzenie od razu ustąpi. Wszystko dlatego, że ciepło neutralizuje toksyny zawarte w ślinie komara, przez które powstają swędzące, czerwone ukąszenia. 

Robię tak, działa od razu!
Dzięki babciu, zadziałało.
O kurczę, spróbowałam i naprawdę działa!

Nie tylko ciepła łyżka zadziała na ukąszenia. Możesz wykorzystać też inne domowe triki

W sekcji komentarzy pod materiałem na TikToku @brunchwithbabs pojawiło się wiele głosów na temat innych domowych sposobów na ukąszenia. Dzielili się nimi użytkownicy oraz użytkowniczki aplikacji. Niektórzy podpowiadali, by smarować ukąszenia olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego, który działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Znajdziesz go w każdej aptece i kosztuje około 8 zł za buteleczkę. Warto jednak przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową. Inni wspominali o tym, że świąd doskonale łagodzi również pasta do zębów.

Nakładanie pasty do zębów też działa!
Możesz też po prostu zaznaczyć X paznokciem.
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego pomoże odstraszyć komary i bardzo szybko pozbyć się ukąszeń.
Więcej o: