Pójdź do drogerii i ściśnij palec. W kilka sekund rozwiążesz popularny dylemat. "Dobry pomysł"

Kupując kosmetyki w drogerii, często możemy się rozczarować, po powrocie do domu. Okazuje się wtedy, że wybrane kolory kosmetyków do makijażu zupełnie nam nie pasują. Może wynikać to z różnicy oświetlenia, jakie jest w sklepie i w domu, lecz istnieje jeden trik, który temu zaradzi.

Dobranie odpowiedniego koloru kosmetyku do makijażu to nie lada wyzwanie. Trudno jest to zrobić, kupując produkty przez internet, lecz okazuje się, że także wizyty w drogeriach nie gwarantują idealnego trafienia z odcieniem. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na kolejne źle dobrane kolory kosmetyków, zastosuj w drogerii jeden trik. Szybko sprawi, że problem zniknie.

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ściśnij palec i rozwiąż popularny problem. Od razu dokonasz doskonałego wyboru

Jednym z najczęstszych problemów podczas wybierania kosmetyków do makijażu, jest znalezienie idealnego odcienia różowej pomadki. Takiej, która ma zbliżony kolor do barwy naszych ust, by uzyskać naturalny efekt na co dzień lub do mocniejszych makijaży oka. Często wybieramy wtedy zbyt ciemne kolory lub takie, które zupełnie nie pasują do naszej karnacji. Okazuje się jednak, że szybko i łatwo można temu zaradzić.

 

Jeśli chcesz dobrać idealny odcień różowej pomadki, która doskonale dopasuje się do twojej karnacji, wykonaj sprytny trik. Podzieliła się nim użytkowniczka Instagrama z profilu @s_xaraaa. Wystarczy, że ściśniesz opuszek palca i przyłożysz go do testerów szminek w drogerii. Odcień, który będzie najbardziej złożony do koloru ściśniętego palca, będzie twoim idealnym kolorem różu. Gdy tylko nałożysz tę barwę na usta, od razu się przekonasz, że trafiłaś z kolorem. Filmik na Instagramie odtworzono ponad 3,3 miliony razy, a w sekcji komentarzy pozostawiono wiele opinii na jego temat. Niektórzy podzielili się nawet własnymi rozwiązaniami, które mają pomóc w doborze idealnego odcienia szminki.

Ja znam inny trik od profesjonalnej wizażystki. Podobno idealny kolor pomadki trzeba dobierać do wewnętrznego koloru ust.
Okej, idę ściskać palec w sklepie, żeby dobrać idealny odcień szminki!
Dobry pomysł! Nigdy nie pomyślałam o użyciu tej techniki do wybrania idealnego koloru.

Ten trik działa nie tylko w przypadku szminek. Kiedy jeszcze można go wykorzystać?

Okazuje się jednak, że trik ze ściśniętym palcem sprawdzi się nie tylko w przypadku szminki do ust. Możesz w ten sposób dobrać również kolor różu, który fantastycznie dopasuje się do twojej karnacji. Oczywiście możesz w ten sposób potraktować też szminkę, którą wybrałaś, lecz jeśli chcesz mieć oddzielny kosmetyk z tej kategorii, również wykorzystaj trik z Instagrama. Wystarczy ścisnąć opuszek i podejść z nim do testerów z różami. Gdy znajdziesz ten, który najbardziej pasuje do odcienia ściśniętego palca, okaże się, że to właśnie w tym kolorze będziesz się najlepiej prezentować. 

Więcej o: