Nałóż na włosy majonez, a nie pożałujesz. Zadziała niczym drogi zabieg fryzjerski

Wiele osób wręcz uwielbia majonez. Niektórzy kłócą się, która marka produktu jest najlepsza, jednak wiadomo jedno. Nada się nie tylko do jedzenia, bo możesz też z powodzeniem nałożyć go na włosy. Efekt? Mieszanka majonezowa zadziała na pasma jak drogi zabieg u fryzjera.

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że naturalne i domowe sposoby pielęgnacji włosów często niczym nie odbiegają od zabiegów w salonach fryzjerskich. Ciekawym trendem jest nakładanie na pasma... majonezu. Przygotowanie mieszanki jest bardzo łatwe i nie wydasz ani grosza, jeśli masz te produkty w kuchni. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przepis na domowy majonez

Majonez na włosy zadziała jak zabieg laminacji. Jakie przyniesie korzyści?

Skład majonezu sprawia, że możesz wykorzystać produkt do pielęgnacji włosów. Wszystko ze względu na to, że zawiera żółtka jaj, oleje, a nawet sok z cytryny czy oliwę z oliwek. Regularne działanie sprawi, że pasma będą zdrowe, odżywione i zaczną lepiej rosnąć. Włosy staną się błyszczące i nawilżone nawet po pierwszym zastosowaniu majonezu.

Jak zrobić maseczkę majonezową na włosy? Potrzebujesz trzech produktów.

Tiktokerka @pbarucha jakiś czas temu opublikowała nagranie, na którym pokazała, jak przygotowuje i nakłada na włosy maseczkę majonezową. Co dokładnie należy zrobić?

  1. Zmieszaj w miseczce 2 łyżki majonezu, 1 łyżkę oliwy i żółtko z jednego jajka.
  2. Nałóż mieszankę na zwilżone włosy od ucha w dół.
  3. Odczekaj 30 minut. Pasma możesz zabezpieczyć ręcznikiem lub foliowych czepkiem.
  4. Zmyj produkt z włosów, umyj je szamponem i ciesz się efektami jak po drogim zabiegu u fryzjera.

Do czego można wykorzystać majonez? Oprócz pielęgnacji sprawdzi się jeszcze w innych sytuacjach

Majonez oprócz pielęgnacji pasm możesz wykorzystać też w innych celach. Jakich?

  1. Polerowanie zadrapań. Wetrzyj majonez w nieestetyczne zadrapania na drewnianych meblach, a później zmyj wilgotną ściereczką. Wytrzyj meble do sucha, a będą pięknie błyszczeć.
  2. Polerowanie liści roślin. Przetrzyj je wilgotną ściereczką, a następnie nałóż odrobinę majonezu. Będą błyszczeć jak nigdy.
Więcej o: