Cienie i worki pod oczami - skuteczne patenty na zmęczony wygląd

Cienie pod oczami mogą mieć różne podłoże, od genetyki po alergię. Czy istnieją skuteczne metody na ciemne kręgi i czy można zlikwidować worki pod oczami w domowym zaciszu? Sprawdź przegląd profesjonalnych zabiegów oraz proste patenty.

Worki pod oczami - kogo dotyczy ten problem? 

Przebarwienia w oczodołach mogą przybierać różne kolory: od jasnego błękitu po brąz, aż po czerń czy fiolet. Dodatkowo nieestetyczne worki pod oczami sprawiają, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Kogo dotyka ten problem? Poniżej znajdziesz najczęstsze przyczyny. 

Cienie pod oczami: przyczyny najczęściej występujące 

Problem ten dotyczy głównie osób starszych lub z rodzinną predyspozycją. Czarne lub brązowe kręgi są charakterystyczne dla ciemniejszej karnacji. Nie bez znaczenia jest też zmęczenie, po nieprzespanej nocy cienie pod oczami są naturalnym zjawiskiem, ale mogą świadczyć też o chorobie. 

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Cienie pod oczami - makijaż. Jak zatuszować cienie pod oczami? 

Jaki makijaż ukryje cienie pod oczami? Skutecznym rozwiązaniem będzie dobrze kryjący korektor. Oprócz korektora sprawdzi się też bardzo jasny puder lub perłowy cień, który dodatkowo doda spojrzeniu blasku i ukryje oznaki zmęczenia. Dodatkowo warto nałożyć trochę różu na policzki. 

Worki pod oczami - przyczyny obrzęku 

Jaki są najczęstsze przyczyny powstawanie worków pod oczami? Potoczna nazwa "worki pod oczami" tak naprawdę dotyczy obrzęku w konkretnym miejscu, który powstaje na skutek gromadzenia się limfy lub jej nieprawidłowego przepływu. Worki pod oczami mogą pojawiać się też z wiekiem, kiedy skóra traci jędrność i w oczodołach pojawia się pusta przestrzeń z wodą i tłuszczem. 

Jak zlikwidować wory pod oczami - domowe sposoby i profesjonalne zabiegi 

Doraźną metodą na opuchliznę w okolicach oczu są zimne kompresy lub żele chłodzące z dedykowanym aplikatorem. Sprawdzi się też joga twarzy, która dodatkowo usuwa zastoje limfatyczne. Warto zadbać też o higienę snu, który powinien trwać co najmniej siedem godzin. Jak zlikwidować wory pod oczami, gdy domowe sposoby nie przynoszą zadowalającego efektu? Do dedykowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które mogą pomóc rozwiązać problem worków pod oczami, należą:  

  • mezoterapia igłowa,
  • mezoterapia mikroigłowa (Dermapen),
  • laseroterapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, 
  • przy zaawansowanym problemie stosuje się blefaroplastykę

Cienie i worki pod oczami - znajdź przyczynę 

Problem, który pojawia się sporadycznie, można rozwiązać przy pomocy makijażu, czy odpowiedniej pielęgnacji. Jednak cienie i worki pod oczami mogą być też oznaką choroby, dlatego zawsze wszelkie niepokojące objawy należy skonsultować z lekarzem. Oczy są zwierciadłem duszy, ale też swoistym ekranem, który może pokazać nam, co aktualnie toczy nasz organizm. 

  • Sińce są objawem między innymi niedoczynności i zapalenia tarczycy, nadciśnienia tętniczego, nieprawidłowej pracy nerek i śledziony lub anemii. 
  • Worki pod oczami mogą świadczyć o rozwoju choroby ogólnoustrojowej. Przyczyną bywa też nadczynność tarczycy lub alergia.

Zobacz też: Jak zrobić kreskę? Przyłóż do powieki i zamaluj cieniem. Wyjdzie idealnie równa

Więcej o: