Rozgnieć skorupkę po jajku i dodaj do lakieru. Mało kto zna ten sposób

Skorupki jaj są jednym z najtańszych i najskuteczniejszych źródeł wapnia. Po ugotowaniu lepiej nie umieszczać ich w koszu na śmieci. Powód? Możesz je wykorzystać na wiele różnych sposobów w ogrodzie, ale również ku zaskoczeniu niektórych w pielęgnacji skóry i paznokci.

Skorupka jajka to twarda, zewnętrzna powłoka jaja. Składa się głównie z węglanu wapnia, powszechnej formy wapnia. Reszta to białko i inne minerały. Wapń jest niezbędnym minerałem, który występuje w wielu produktach spożywczych, w tym w produktach mlecznych. Przygotowując w kuchni potrawy z jajek, często nie zdając sobie sprawy z właściwości ich skorupek, wyrzucając je do śmieci. Tymczasem możemy z nich zrobić pożytek, tym samym ułatwiając wiele codziennych czynności.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy wiesz, że skorupki jaj mają wiele zastosowań? Nie wyrzucaj, tylko nałóż na skórę lub paznokcie

W dobie recyklingu skorupki jaj, czyli doskonałe źródło wapnia i minerałów można ponownie wykorzystać na wiele sposobów, które nie przychodzą od razu do głowy. Jednym z nich jest zastosowanie w pielęgnacji podrażnionej skóry, a także w celu wzmocnienia paznokci. Skorupkę po jajku zmiel najlepiej w blenderze, a następnie:

  • zalej skorupki po jajkach octem jabłkowym. Gdy staną się miękkie, dokładnie je umyj. Następnie zmieloną masę nałóż na podrażniony obszar skóry jako okład.
  • dodaj do lakieru lub odżywki i nałóż na płytkę. Paznokcie będą nie tylko odżywione, ale również widocznie wzmocnione, dzięki czemu zapobiegniesz ich łamaniu czy rozdwajaniu i przyspieszysz ich wzrost.

Skorupki jajek: zastosowanie w domu, o których nie miałeś pojęcia. Wystarczy zmiażdżyć

Zanim wyrzucisz skorupki po jajkach, przyjrzyj się sposobom ich ponownego wykorzystania, bowiem posiadają one idealną konsystencję do usuwania mazi i brudu z trudnych do czyszczenia garnków czy patelni. Po prostu zmiażdż je, dodaj do wody z mydłem i zacznij szorować. Skorupki jaj pomogą i tym samym ułatwią tę, często uporczywą czynność.

Więcej o: