Namocz i przyłóż do twarzy. Zmniejsza ilość zaskórników i oczyszcza pory jak odkurzacz. "Zadziałało"

Jeśli chcesz w szybki domowy sposób pozbyć się zaskórników, a przy tym zwęzić pory, zastosuj jeden trik. Do jego przygotowania wystarczy jeden składnik z kuchni i 15 wolnych minut. Wykorzystaj go raz, a będziesz stosować ten sposób regularnie.

Rozszerzone pory i czarne, niewielkie zaskórniki mogą się pojawiać na twarzy bez względu na rodzaj cery. Jeśli szybko i łatwo chcesz zmniejszyć ich widoczność, zrób jedną rzecz. Potrzebne składniki masz już prawdopodobnie w domu, a efekt będzie widoczny już po jednym zastosowaniu. Co będzie ci potrzebne?

Zobacz wideo Domowe spa. Co nałożyć pod maseczkę w płacie, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozmieszaj, namocz i nałóż na twarz. Efekt będzie widoczny od razu

Jeśli chcesz się szybko pozbyć zaskórników, a przy tym zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów, przygotuj domową maseczkę na bazie jajka. Przepisem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @jungleaestheticss i krok po kroku pokazuje, jak stworzyć mieszankę, która zadziała od razu. Wystarczy oddzielić żółtko od białka i delikatnie roztrzepać białko. Następnie należy namoczyć w nim niewielkie fragmenty ręcznika papierowego. Jak jednak wypróbować tę maseczkę krok po kroku? Najpierw trzeba przygotować skórę.

Zanim zaczniesz nakładać maseczkę z białka, przygotuj cerę. Oczyść ją ulubionym żelem do mycia twarzy, zrób dokładny demakijaż. Teraz do niewielkiej miski wlej gorącą, parującą wodę. Usiądź i nachylaj się nad nią, okrywając dodatkowo głowę ręcznikiem przez 10 minut. W ten sposób pory się otworzą, a później łatwiej usuniesz zgromadzone w nich zanieczyszczenia domową maseczką. Po tym czasie osusz twarz i nałóż ręcznik papierowy zamoczony w białku. Pozostaw maskę do całkowitego wyschnięcia, co zajmie około 15 minut. Po tym czasie delikatnie zdejmij maseczkę, a po zaskórnikach nie będzie śladu. 

Trik z jajkiem i ręcznikiem papierowym działa? Użytkowniczki TikToka są zachwycone

Nie da się ukryć, że domowa maseczka na bazie białka doskonale się sprawdza do usunięcia zaskórników. Warto stosować ją regularnie raz w tygodniu, by na bieżąco oczyszczać pory. Dzięki takiej maseczce będą zwężone i oczyszczone, co potwierdzają również użytkowniczki TikToka w sekcji komentarzy pod udostępnionym nagraniem.

Zadziałało!
Robię to dość często i bardzo pomaga.
Lecę od razu wypróbować.
Więcej o: