Jak dbać o brwi permanentne? Popularny błąd może cię wiele kosztować! Od razu go wyeliminuj

Permanentny makijaż brwi to popularny zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Po wszystkim należy jednak odpowiednio zadbać o skórę. Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym i jak o nie dbać, by cieszyć się fantastycznym efektem? Podpowiadamy.

Osoby, które mają jasne brwi lub chcą wyrównać ich kształt, decydują się często na regularne hennowanie lub malowanie ich produktami do makijażu. Jeśli jednak chce się zaoszczędzić czas, można zdecydować się na makijaż permanentny brwi. Dzięki temu oprawa oka jest zaznaczona na stałe, a my możemy zaoszczędzić nieco czasu na malowaniu brwi. Ile jednak trwa taki zabieg i jak dbać o skórę po jego wykonaniu? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Misia Joachim 2,5 godziny robił makijaż. „Po co mieć lalki, jak można być lalką"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile trwa makijaż permanentny brwi? Zabieg zyskuje na popularności

Na makijaż permanentny brwi decyduje się coraz więcej osób, jednak czym tak naprawdę jest ten zabieg? To wprowadzenie pod skórę pigmentów, które ją zabarwiają. Dzięki temu można nadać brwiom zupełnie nowy kształt lub uzupełnić ubytki we włoskach, by optycznie wyglądały jak pomalowane cieniem albo kredką. Może wydawać się, że jest to bardzo szybki zabieg, lecz tak naprawdę na fotelu u specjalistki można spędzić nawet 3 godziny. Wszystko dlatego, że wcześniej trzeba wypełnić odpowiednią dokumentację, dopasować kształt brwi do naszych oczekiwań i dopiero później przejść do samego zabiegu. Na koniec natomiast zwykle dostajemy instrukcje na temat tego, jak dbać o skórę, by uzyskany efekt był jak najlepszy.

Czym smarować i jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym? Popularny błąd może cię wiele kosztować

Brwi od razu po wykonaniu makijażu permanentnego należy odpowiednio pielęgnować, żeby uzyskać jak najlepszy efekt. Będą się one goić do około czterech tygodni, a przez pierwszy tydzień nie można nawet moczyć twarzy wodą, co jest najpopularniejszym błędem pielęgnacyjnym. Jeśli nie będziemy się tego trzymać, możemy zniszczyć efekt zabiegu lub narazić się na powstawanie podrażnień.

Należy stosować wtedy jedynie produkt natłuszczająco–nawilżający, który otrzymamy od stylistki po zabiegu. Jeśli nie dostaniemy dedykowanego kremu, warto sięgnąć po maść na bazie masła shea oraz aloesu, żeby złagodzić skórę po zabiegu. Trzeba też wówczas unikać opalania oraz wysiłku fizycznego. Gdy wyeliminujemy wszystkie potencjalne błędy pielęgnacyjne, po czterech tygodniach makijaż doskonale się wygoi i będziemy mogły wrócić już do tradycyjnego trybu życia.

Czy można malować brwi po makijażu permanentnym? Tak, ale jest jeden warunek

Ostateczny efekt uzyskany po makijażu permanentnym będzie widoczny po około 30 dniach, czyli wtedy, kiedy wszystko doskonale się wygoi. Jest to również jeden warunek, który musi zostać spełniony, żeby można było nanosić makijaż na brwi. Wcześniej można robić to, omijając te okolice, jednak jeśli chcemy aplikować produkty na brwi, należy odczekać do całkowitego zagojenia się zabiegu permanentnego. Zaleca się też stosowanie delikatnych produktów do demakijażu, by nie zniszczyć efektu po zabiegu.

Więcej o: