Masz dość włosków na twarzy? Weź 1,30 zł i idź do sklepu. Ten produkt działa jak zabieg za 200 zł

Pożegnaj niechciane włosy na twarzy za pomocą prostego składnika, który prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. W przeciwieństwie do metod stosowanych w salonach kosmetycznych ta kosztuje grosze.

Soda oczyszczona lub wodorowęglan sodu to biały krystaliczny proszek o lekko słonym, zasadowym smaku. To wszechstronny związek chemiczny, który można znaleźć w wielu produktach gospodarstwa domowego i do pielęgnacji ciała, od ulubionych wypieków po szampon, którego używasz do włosów. Jako wodorowęglan sodu, ma wiele zastosowań. Jego zasadowy charakter pomaga neutralizować kwaśne substancje, dzięki czemu idealnie nadaje się do usuwania plam, rozkładania tłuszczu i działania jako delikatny środek złuszczający w pielęgnacji skóry. 

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Depilacja sodą oczyszczoną. Na czym polega działanie tego wszechstronnego składnika?

Soda oczyszczona osłabi wzrost włosków na twarzy. Z czasem przy regularnym stosowaniu zaczną samoistnie wypadać. Efekty oraz czas ich uzyskania różni się w zależności od kondycji posiadanych włosów. Najszybciej rezultatami będą mogły cieszyć się posiadaczki jasnego owłosienia, nieco dłużej będą musiały poczekać panie z ciemnymi włoskami na twarzy. Cały proces, należy powtarzać przez 3-5 dni codziennie. 

Usuwanie owłosienia z twarzy. Domowy trik z sodą oczyszczoną działa jak zabieg za 200 zł

Istnieje wiele sposobów usuwania niechcianych włosów, których można użyć do usuwania włosów na ciele, w zależności od preferencji i ilości włosów, z którymi chcesz się uporać. Jedną z nich jest zastosowanie sody oczyszczonej w formie pasty. W sklepach znajdziemy ją już za jedyne 1,39 zł! Potrzebujesz: 250 ml ciepłej wody, 1 łyżeczki sody oczyszczonej oraz waciki kosmetyczne. Zanim zdecydujesz się wykonać domowy zabieg z użyciem sody oczyszczonej, zrób test na nadgarstku lub na innym niewielki obszarze ciała, aby upewnić się, że nie powstaną podrażnienia.

  1. Wsyp łyżeczkę sody oczyszczonej do wcześniej przegotowanej i ostudzonej wody.
  2. Zamocz wacik w przygotowanej mieszance.
  3. Delikatnie wmasuj tę mieszankę w wilgotną twarz w owłosione miejsca. Rób to okrężnymi ruchami, aby usunąć martwy naskórek i odblokować pory. 
  4. Po 30 minutach od nałożenia roztworu zmyj go ciepłą wodą.
  5. Na koniec nawilż twarz kremem.
Więcej o: