Domowy sposób na haluksy? Szybko przyniesie ulgę. Wystarczy składnik z kuchni i 15 minut

Po całym dniu na nogach często okazuje się, że haluksy naprawdę dają się we znaki. Nawet najlepiej dopasowane obuwie może wtedy nie pomóc. Jak jednak przynieść sobie ulgę i uśmierzyć ból? Odkryj domowy sposób na haluksy, który szybko ukoi stopy.

Nie da się ukryć, że haluksy najbardziej dają się we znaki po całym dniu aktywności. Warto jednak wiedzieć, że w takich sytuacjach szybko i łatwo można sobie pomóc. Wystarczy wypróbować domowe sposoby, które sprawią, że po dyskomforcie błyskawicznie nie będzie śladu. Co warto zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Fetysze Malwiny i co mają z tym wspólnego stopy Dody?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy sposób na haluksy. Co to jest i skąd się bierze?

Haluksy zwane inaczej koślawymi paluchami to widoczna deformacje śródstopia polegająca na bocznym odchyleniu palucha. Najczęstszym źródłem powstawania zwyrodnienia jest genetyka, a w niektórych przypadkach do haluksów może doprowadzić noszenie zbyt ciasnego obuwia niedopasowanego do stopy. Głównie dotyczy to kobiet, które często zakładają buty na wysokim obcasie. Zdarza się też, że takie zwyrodnienie powstaje w wyniku nadwagi lub płaskostopia. W przypadku zaawansowanych deformacji haluksy leczone są operacyjne, a w łagodniejszych przypadkach stosuje się specjalne wkładki, ortezy, a nawet ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty. Warto również równolegle do takich działań stosować domowe sposoby na haluksy, które doraźnie przyniosą ulgę.

Te domowe sposoby na haluksy mogą przynieść ulgę. Wystarczą produkty z kuchni

Po długim dniu chodzenia lub stania ból związany z haluksami może przynosić naprawdę duży dyskomfort. Warto wówczas zastosować domowe sposoby, które szybko przyniosą ukojenie. Przede wszystkim dobrze jest wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem różowej soli morskiej. Dzięki temu ciało się zrelaksuje, a ból szybko ustąpi. Wystarczy już 15 minut takiego zabiegu, by poczuć się lepiej. Można też w takich przypadkach stosować zimne okłady. Kostki lodu zawiń w mały ręcznik i przyłóż zawiniątko do bolesnego miejsca. Po kilku minutach po bólu nie będzie już śladu. Doskonałym sposobem na złagodzeniu dyskomfortu są również regularne masaże stóp. Wykorzystaj do tego oliwę z oliwek połączoną z kilkoma kroplami olejku lawendowego. Rozgrzej składniki w dłoniach, a następnie okrężnymi ruchami masuj stopy przez 10 do 15 minut. Rób to delikatnie od palców stóp po piętę i kostkę.

Więcej o: