Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Pomoże produkt za 2 zł z kuchni. Pasma będą gęste i zdrowe

Jak zagęścić włosy w naturalny sposób? Nie musisz szukać kosmetyków na promocji. Zamiast tego wydaj złotówkę na jeden produkt. Jego działanie kompletnie cię zaskoczy. Poznaj sprawdzony trik na zdrowe i bujne pasma.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby zagęścić włosy, wiele kobiet sięga po szereg szamponów, płukanek, masek i odżywek. Produkty tego typu mogą sporo kosztować, a wysoka cena nie zawsze wiąże się ze skutecznością. Zamiast przepłacać, lepiej poznać domowe sposoby na bujne kosmyki.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Domowe sposoby na bujne włosy. Masaż skóry głowy pobudzi cebulki

Aby włosy bujnie rosły należy odpowiednio pobudzić ich cebulki. Możesz to zrobić m.in. poprzez masaż skóry głowy. Najlepiej robić to podczas kąpieli. Dokładnie wcieraj szampon przez kilka minut, a wpłyniesz na szybszy wzrost kosmyków. Dużą rolę odgrywa także spłukiwanie włosów. Pamiętaj, żeby nigdy nie myć ich gorącą wodą. Zbyt wysoka temperatura znacznie osłabia cebulki.

Zwróć także uwagę na ułożenie głowy podczas mycia włosów. Wiele osób pochyla ją do przodu w trakcie spłukiwania szamponu. To spory błąd. Zamiast tego odchyl się do tyłu, tak aby woda spływała z kosmyków wzdłuż ich naturalnego ułożenia. Dzięki temu dostarczysz o wiele więcej zdrowych składników zawartych w kosmetykach do cebulek.

Wydaj 2 złote i nałóż na włosy. Efekt przejdzie twoje oczekiwania

Jednym z najlepszych domowych sposobów na bujne i zdrowe włosy jest preparat z drożdży. Jedna kostka produktu kosztuje zaledwie 2 złote. Jeśli nie chcesz przepłacać za markowe kosmetyki, koniecznie wypróbuj ten trik. Jak przygotować domowy środek na porost kosmyków? Przepis jest banalnie prosty.

Połącz łyżkę drożdży z łyżką miodu, a całość zalej szklanką ciepłego mleka. Dokładnie wymieszaj składniki i odstaw preparat na mniej więcej godzinę. Gdy już całkiem wystygnie, rozprowadź go na włosach i odczekaj kolejne 60 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz produkt. Taką kurację powtarzaj co najmniej dwa razy w tygodniu przez następne dwa miesiące. Dzięki temu włosy zaczną rosnąć o wiele szybciej i zwiększą swoją objętość.

Więcej o: